امروز:   بهمن ۲, ۱۳۹۶    
فيسبوک
انتخاب موضوع موردنظر
طنز
طنز
ژانویه 2018
د س چ پ ج ش ی
« Dec    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

آرشیو مطالب در دسته بندی ‘عمومی’

اول ماه مه، روز جهانی کارگران و زحمتکشان در برلین

20170501_105933 (2)

گزارش تصویری

در اول ماه مه ۱۵ هزار نفر که اتحادیه های کارگری «د.گ. ب» و «وردی» و احزاب مختلف چپ آلمان از تشکلات و سارماندهندگان این بخش از تظاهرات و گردهمایی شهر برلین بودند، شرکت داشتند. آنها با شعار” ما خیلی هستیم ما یکی هستیم” تظاهرات و حرکت را شروع کردند.  شرکت کنندگان با پلاکاردهای چاپی و دستنویس خود مشکلات معیشتی و صنفی مختلف خود را مطرح کردند ادامه مطلب »

زنان

Joan_of_Arc_miniature_gradedسان خوان کریسوستومو می گفت: «وقتی اولین زن صحبت کرد موجب گناه نخستین شد.» و سان آمبروسیو نتیجه گرفت: «اگر دوباره به زن اجازه حرف زدن داده شود، ویرانی را برای مرد به ارمغان می آورد»…هنگامی که الیمپیا د گاچه از سکوی اعدام بالا می رفت، سوال کرد:«اگر ما زنان می توانیم به سوی جایگاه گیوتین بالا رویم….. چرا نخواهیم توانست به سوی تریبون عمومی بالا رویم؟»..و در سال ۱۲۳۴ مذهب کاتولیک زنان را از آواز خواندن در کلیسا ممنوع کرد…/ ادامه مطلب »

تظاهرات سراسری در فرانسه علیه اصلاح قانون کار

demof.karمخالفان طرح اصلاح قانون کار فرانسه، اعم از شاغلان، دانشجویان و دانش آموزان، به دعوت سندیکاها امروز شنبه نهم آوریل تظاهرات سراسری در کل فرانسه برگزار کردند. به همین مناسبت بیش از ۲۰۰ تظاهرات و تجمع در سراسر کشور برگزار شد. با این حال شمار شرکت کنندگان در راهپیمایی های امروز کمتر از تظاهرات سراسری ۳۱ مارس گذشته گزارش شده که در آن بین ۴۰۰ هزار تا ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر شرکت کردند ادامه مطلب »

آزادی بدون تعلیم و تربیت غیرممکن است

آنجلا-دیویس
در حال حاضر بحران مهاجران را داریم. افرادی که در آفریقا سده‌ها سرکوب‌شده‌اند امروز در حال بازگشت به اروپای پسااستعماری هستند. افرادی که در خاورمیانه به بهانه جنگ با تروریسم آواره شده‌اند، قربانی جنگ‌افروزی و امپریالیسم نوین هستند و قربانی اسلام هراسی که بازتعریفی از نژادپرستی پس از یازده سپتامبر است. تجربه نژادپرستی به ما فمینیست‌های سیاه‌پوست کمک می‌کند بفهمیم نژادپرستی تا چه حد در تاروپود ساختارهای اجتماعی پنهان‌شده‌اند، گستره جهانی نژادپرستی را بفهمیم./ ادامه مطلب »

چطور با دختربچه‌ها حرف بزنیم؟

pink-e1438193967646-600x445چه چیزی در معیارهای فرهنگی ما باعث می‌شود که تمجید از آدم‌ها به ویژه در زنان و به طور مشخص در دختربچه‌ها را محدود به تعریف از زیبایی صورت، آراستگی لباس و نازی کنیم؟ مهم‌ترین مسئله فکری بیشتر دختر‌های نوجوان جذابیت است و… اما  فقط این نیست، در اکثر جمع‌های زنانه همه خیلی خوشگل شده‌اند، بوهای خوب، اندام‌های فرم گرفته و… اما گویا همه در وضعیتی ناراحت هستند. مشکل این زن‌ها کجاست؟ من فکر می‌کنم خیلی از زن‌ها مشکلاتی اساسی در تعریف معنای زندگی، سبک زندگی، هویت فردی و ارزش‌گذاری‌های اجتماعی دارند. ادامه مطلب »

«خواستار آزادی همه روزنامه نگاران زندانی در ایران شد»

ifjبث کوستا، دبیرکل فدراسیون جهانی روزنامه نگاران، با اعلام حمایت کامل فدراسیون از روزنامه نگاران و انجمن صنفی روزنامه نگاران ایران دراین باره گفت : “ما از سیستم قضایی ایران می خواهیم در انجام مسئولیت خود را نسبت به رعایت حقوق اساسی بشر، که در قانون اساسی ایران نیز تضمین شده است، احترام بگذارد و همه روزنامه نگارانی را که در ایران زندان اند، آزاد کند. ادامه مطلب »

چرا خصوصی سازی مسئله‌ی زنان است؟


در حالی که تریبون‌های رسمی می‌کوشندتا خصوصی سازی را کلید طلایی حل مشکلات اقتصادی بنمایانند، جای خالی پژوهش‌هایی که از اثرات خصوصی سازی بر زندگی واقعی مردم به خصوص زنان – که در جهان قربانیان اصلی خصوصی سازی‌اند- سخن بگویند، حس می‌شود. مقاله‌ی زیر تلاشی است برای نشان دادن تاثیرات خصوصی سازی بر زندگی زنان در کانادا، به عنوان کشوری که از سیاست‌های دولت رفاه به سیاست‌های نو لیبرال و در راس آن خصوصی سازی تغییر جهت داده است./ ادامه مطلب »

احزاب و گروه های سیاسی مدافع مذهب در برزیل به مخالفت کردن با حقوق زنان ادامه می دهند

برزیل در حال بررسی تصویب قانونی است که به “قانون کودک متولد نشده” موسوم است. وبسایت awid (انجمن پیشبرد حقوق زنان) گفتگویی با روزانجلا تالیب، هماهنگ کننده اجرایی انجمن کاتولیک های طرفدار حق انتخاب (CDD/BR) درباره تاثیر تصویب این طرح و طرح های مشابه بر حقوق جنسی، تناسلی و بهداشتی زنان SRHRs) ) و چالش های احتمالی که گروه های سیاسی مدافع مذهب در برابر مبارزه برای حقوق زنان بوجود می آورند، انجام داده است… ادامه مطلب »

برای مقابله با قاچاق انسان، با متقاضیان فحشا برخورد کنید

برای مقابله با قاچاق انسان، با متقاضیان فحشا برخورد کنیداهمیت مبارزه با مسئله قاجاق انسان در رابطه با کودکان و زنان با توجه به آسیب‌پذیری ایشان، غیرقابل انکار است و البته به رویه نهادهای بین‌المللی در این زمینه نیز انتقاداتی وارد می‌ شود. به عنوان مثال وقتی قانونی کردن فحشاء طی سال‌های اخیر در دستور کار برخی نهادهای حقوق بشری قرار گرفته، آیا به نحوی زمینه برای استثمار جنسی زنان و دختران و گسترش تقاضا در این زمینه فراهم نمی‌شود؟… ادامه مطلب »

چرا مردان نسبت به مطالعه کردن زنان حساس اند؟

تحقیقات روانپزشکی انجام شده نشان می دهد که: «مردان احساس می کنند هنگامی که زنان در حال مطالعه هستند دیگر به حرف های آن ها گوش نمی دهند و به همین دلیل با نوعی استرس و اضطراب روبرو می شوند». ادامه مطلب »

“به حبس خودسرانه خانگی موسوی، کروبی و رهنورد پایان دهید”

تمام زندانیان عقیدتی را آزاد کنید

شیرین عبادی، دارنده جایزه صلح نوبل و سازمان عفو بین الملل، دیده بان حقوق بشر، کمپین بین الملل حقوق بشر در ایران، فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر، جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران و گزارشگران بدون مرز با انتشار بیانیه مشترکی از جمهوری اسلامی ایران خواستند تا به حبس خانگی ادامه مطلب »

نخستین فرماندار زن در افغانستان آغاز به کار کرد

سایره شکیب سادات به‌عنوان نخستین زن فرماندار در افغانستان انتخاب شد و نخستین روز کاری خود را پس از سخنرانی در حضور صدها تن از مردم آغاز کرد. وی پس از سپری کردن یک مرحله رقابتی که سه ماه را در بر گرفت موفق شد از میان چندین نامزد پیشی بگیرد و به‌عنوان فرماندار منطقه خواجه دوکوه ولایت جوزجان انتخاب شود ادامه مطلب »

“ایران به اعدام مجرمان نوجوان و اعدام در انظار عمومی پایان دهد”

به گزارش جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران (عضو فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر)، سخنگوی کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل، امروز اعدام یک مجرم نوجوان و نیز اعدام در انظار عمومی در ایران را محکوم و از تایید حکم اعدام ۵ نفر دیگر ابراز نگرانی کرد ادامه مطلب »

سکوهایی جهت نظاره…

با نگاه به عکس پیش رو طبیعتا و بدون فوت وقت تصور می‌کنیم که تماشاگران گوش تا گوش نشسته ی این استادیوم، باید مشغول دیدن یک مسابقه‌ی ورزشی باشند. اگرچه کنجکاو و در عین حال غمگین و حتی بعضا معترض و مستاصل به نظر ‌رسند اما با این وصف گمان می‌بریم که‌ تیم مورد علاقه این جمعیت حاضر، در حال واگذاری مسابقه در پایئن ترین سطح دور از انتظار و کسالت آوری به حریف خود ادامه مطلب »

بان کی مون در نشست ˈافزایش دسترسی زنان به عدالتˈ: زنان نماد عدالت در جوامع هستند


دبیرکل سازمان ملل متحد در حاشیه اجلاس عالی ˈحاکمیت قانونˈ در مقر سازمان ملل در نیویورک برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به موارد خشونت علیه زنان، توانمندسازی و افزایش مشارکت این قشر را در جهت رشد کلیت یک جامعه دانست و خواستار قانون گذاری در جهت کاستن از بی عدالتی و ظلم نسبت به زنان شد./ ادامه مطلب »

آرشیو مطالب قدیمی