2017 جولای 11
  امروز:   تیر ۴, ۱۳۹۷    
فيسبوک
تازه ترین مطالب
انتخاب موضوع موردنظر
طنز
طنز
جولای 2017
د س چ پ ج ش ی
« ژوئن   آگوست »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Archive for جولای 11th, 2017

فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی می‌توانند تابعیت ایران بگیرند

2سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس از مصوبه امروز این کمیسیون خبر داد که بر اساس آن، فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی می‌توانند تابعیت ایران را دریافت کنند. وی افزود: براساس مصوبه امروز کمیسیون فرهنگی فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی برای کسب تابعیت ایرانی دیگر نیاز به سلب تابعیت پیشین خود از طریق پدر را ندارند../ ادامه مطلب »

بیراهه کارورزی

karwarziدانشجویان و کارگران این بار همپای یکدیگر به تبعات طرحی که به ارزان‌سازی نیروی کار منجر می‌شود «نه» می‌گویند؛  «وقتی می‌گوییم ما نسل سوخته‌ایم یعنی همین… سال‌ها در دانشگاه وقت و انرژی‌ات صرف گرفتن مدرک می‌شود و آن‌وقت وقتی نوبت به بازار کار می‌رسد، بازهم این تویی که باید تاوان هماهنگ نبودن دانشگاه و صنعت را پس دهی. مدرکت را می‌زنی زیر بغلت و راهی دالان هزار توی بازار کار می‌شوی. کار که پیدا نمی‌شود هیچ، یکدفعه دولت می‌آید و طرحی علم می‌کند به اسم «کارورزی» که تو را از میان ۵۰ درصد فارغ‌التحصیلان بیکاری که پشت در بازار کار مانده‌اند خارج کند… ادامه مطلب »

نقد و بررسی کتاب «سیطره‌ی جنس» نوشته محبوبه پاک‌نیا و مرتضی مردیها

سیطره جنسفمینیسم از جمله مفاهیمی است که افراد و گروه‌های متفاوت آن را به اشکال متفاوتی به کار می‌برند، گاه به شکلی که این کاربردها کاملا با یکدیگر در تعارض هستند. یکی از واقعیت‌هایی که به این مسئله دامن می‌زند، تنوع و تکثر فمینیسم‌هایی است که در این گونه بحث‌های کلی فراموش می‌شوند. گاه خصیصه‌ی یکی از نگرش‌های فمینیستی به تمامی آن‌ها تسری داده می‌شود و گاه تفاوت‌های آن‌ها کم‌اهمیت یا قابل اغماض در نظر گرفته می‌شوند. گاهی این شیوه به‌عنوان یک استراتژی عمدی به‌کار گرفته می‌شود. ادامه مطلب »

«حقایق را از شما پنهان کردند»

نامه گلرخ ایرایی و آتنا دائمی به سفرای بازدید کننده از زندان اوین؛ گلرخ ایرایی و فاطمه (آتنا) دایمی از فعالان محبوس در بند زنان زندان اوین، در پی حضور و بازدید از پیش تعیین شده سفرای مقیم تهران در این زندان، در نامه ای سرگشاده خطاب به این مقامات، از وضعیت نامناسب زندان و حقایق پنهان زندان اوین که می‌بایست به سمع و نظرشان می‌رسید، نوشتند. این دو فعال مدنی محبوس، خواهان بازدیدهای از پیش تعیین نشده از زندان‌ها و همچنین خواستار ورود گزارشگر ویژه حقوق بشر، عاصمه جهانگیر به ایران و بازدید از زندان‌ها و ملاقات با زندانیان شدند. ادامه مطلب »

آرشیو مطالب قدیمی