امروز:   اسفند ۲۹, ۱۳۹۷    
ویژه ۸ مارس ۲۰۱۹
فيسبوک

Archive for مهر ۹ام, ۱۳۹۶

استمداد مادر سهیل عربی از مردم

soheil_arabi2017مادر سهیل عربی هم‌زمان با سی‌وهشتمین روز اعتصاب غذای این زندانی سیاسی-عقیدتی در زندان اوین تهران، نامه‌ای سرگشاده را خطاب به «ایرانیان آزاده» منتشر کرده و اعلام کرده ساعت ۱۰ صبح روز دوشنبه (۱۰ مهر-۲ اکتبر) برای «دادخواهی» به مجلس شورای اسلامی در بهارستان می‌رود.فرنگیس مظلوم از مردم خواسته تا در این «دادخواهی»، او را همراهی کنند و فرزندش را «تنها نگذارند» ادامه مطلب »

فرمان دست زنان سعودی

40699886_303آموزشگاه تعلیم رانندگی به زنان در عربستان راه اندازی می شود

اینکه زنان پشت فرمان خودرو بنشینند، به لحاظ استعاری مانند این است که فرمان زندگی خود را در دست بگیرند. مردسالاری خیلی کند اما بدون یقین جای خود را به برابری با مردان خواهد داد. طبق این فرمان، زنان برای آموزش رانندگی نیازی به اجازه از ولی مرد خود ندارندحالا دیگر زنان در تمام دنیا اجازه رانندگی دارند ادامه مطلب »

روسیاهی اقتصاد با کار کودک

kudakkardokhtar1سرنوشت کودکان کار، دستمایه سودجویان “اقتصاد سیاه”

اجرای طرح ضربتی جمع آوری کودکان کار و خیابان مطابق هر سال در آستانه آغاز سال تحصیلی شدت می‌گیرد. علاوه بر اعتراض فعالان حقوق کودک نسبت به نحوه اجرای چنین طرح‌هایی، بسیاری از کنشگران مدنی معتقدند حذف کودک از سطح خیابان بدون تلاش برای تغییر مناسبات‌های اجتماعی و اقتصادی کودکان، آنها را وارد لایه‌های زیرین زمین و بازارهای غیررسمی برای کسب پول می‌کند؛ همان چیزی که از آن به عنوان «اقتصاد سیاه» تعبیر می‌شود.

ادامه مطلب »

هیو هفنر بزرگترین دشمن زنان بود

44Cهیچ فمینیستی در دنیا قطره ای اشک برایش نخواهد ریخت

اینکه بگوئیم هیو هفنر یک آزاداندیش جنسی و یا نماد آزادی بیان بوده است مثل این است که بگوئیم رومن پولانسکی نماد محافظت از کودکان (از آزار جنسی) است. هفنر باعث شد صنعت پورن، و به تبع آن عمل خرید و فروش بدن زن، تبدیل به یک تجارت قانونی شود. وی از زنان نفرت داشت و آنان را «سگ» خطاب می کرد ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی