امروز:   اسفند ۱, ۱۳۹۶    
فيسبوک
انتخاب موضوع موردنظر
طنز
طنز
اکتبر 2017
د س چ پ ج ش ی
« Sep   Nov »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Archive for اکتبر 4th, 2017

کودک‌آزاریِ دولتی یا «سامان‌دهیِ» کودکان؟

1رژیم ولایت فقیه در رابطه با ناهنجاری‌های اجتماعی، پاک کردن صورت مسئله از طریق شیوه‌هایی غیرانسانی را بیشتر مد نظر قرار می‌دهد تا برگزیدن راه حلی معقول و منطقی را. هنوز آمار دقیق و رسمی‌ای از تعداد کودکان کار یا بی‌سرپرست و بدسرپرست انتشار نیافته است، اما اگر تعداد آنان را همین چند هزارنفری که گاه‌و‌بی‌گاه اعلام می‌شوند ارزیابی کنیم و این آمار را در کنار صحبت‌های خامنه‌ای قرار دهیم، این سؤال پیش می‌آید که: باتوجه به جمعیت ۸۰ میلیونی ایران، چنانچه هدف افزایش جمعیت به بیش از ۱۵۰ میلیون تحقق یابد، جامعهٔ ما شاهد چه وضعیتی خواهد شد. ../ ادامه مطلب »

نیم‌نگاهی به نرخ «بیکاری زنان» در کشور

5اشتغال زنان و ایجاد فرصت‌های برابر شغلی برای آنان همواره یکی از دغدغه‌های فعالان اجتماعی و جامعه زنان بوده است، اما شاخص سنجش برای عمل به وعده‌هایی که در این خصوص داده شده است، تنها آمار و ارقامی است که هرازگاهی مسئولان مرتبط با این حوزه اعلام می‌کنند؛ آماری که گرچه در برخی شاخص‌ها افزایش داشته اما وقتی با آمار اشتغال مردان مقایسه شود بیشتر مسیر سخت و طولانی پیش روی زنان را نشان می‌دهد. ../ ادامه مطلب »

خشونت آن‌قدر درنده است که نه وکیل می‌شناسد، نه وزیر و نه …

2من آن موقع نمی‌دانستم که کار من اصلاح طرف مقابل نیست و اصلا این شدنی نیست مگر این‌که شخص خودش تصمیم به تغییر گرفته باشد. نمی‌دانستم که کار اصلی من شناخت خودم و رسیدگی به خودم و حقوق و خواسته‌هایم است. باید تعیین می‌کردم که آیا باید بروم یا بمانم و اگر قرار است بمانم، چگونه بمانم؟ آیا باید محدوده‌هایم را از نو تعریف کنم و …/ ادامه مطلب »

ام کلثوم پس از ۳۰ سال ممنوعیت به تلویزیون عربستان بازگشت

3شبکه “الثقافه” (فرهنگ) متعلق به تلویزیون دولتی عربستان سعودی از این پس صدا و تصویر ام کلثوم، خواننده‌ی زن محبوب مصری را پخش می‌کند. ریاض اخیرا هم اعلام کرد که رانندگی زنان در عربستان آزاد خواهد شد…/ ادامه مطلب »

آرشیو مطالب قدیمی