امروز:   اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۸    
فيسبوک

Archive for مهر ۲۰ام, ۱۳۹۶

درد‌های «زیادی»

img_32887در سال ١٣٣۵ تعداد زنان سرپرست خانوار در کل کشور اندکی بیش از ٣١٢‌ هزار نفر بود. این آمار در سال ١٣۴۵ به مرز ٣٣٠‌ هزار نفر و در سال ١٣۵۵ به مرز ۵٠٠‌ هزار نفر می‌رسد؛ اما از ١٣۶۵ به بعد در سال‌های ١٣٧۵، ١٣٨۵ و ١٣٩۵ با رشدی چند‌برابری به‌ ترتیب به ۶٨۵‌ هزار، یک‌‌میلیون و ٣٧‌ هزار، یک‌‌میلیون‌و ۶٠٠‌ هزار، دو‌میلیون‌و ۵۴٠‌ هزار و سه‌میلیون‌و ۶١‌ هزار نفر می‌رسد. به عبارتی در فاصله شش دهه تعداد زنان سرپرست خانوار از ٣٠٠‌ هزار نفر به سه میلیون نفر رسیده است…/ ادامه مطلب »

آزار جنسی در محل کار در ایران؛ چه می‌دانیم؟

3تحقیقی محدود که در تهران روی هشتاد و دو زن شاغل انجام شده شیوع آزار جنسی را در محل کار ۷۵ درصد نشان می‌دهد. در افغانستان، پژوهش مؤسسه تربیتی و مشورتی رشد با همکاری دفتر زنان سازمان ملل متحد در سال ۱۳۹۴ در باره آزار و اذیت جنسی به این نتیحه رسید که بیش از ۶۵ درصد از کارمندان و کارکنان زن در محیط کار از آزار و اذیت جنسی شکایت دارند. آمارها هر چه که باشند، فقط نوک کوه یخ را نشان می‌دهد…/ ادامه مطلب »

اعتراض فعالان مدنی کارساز شد؛ توقف جذب و ساماندهی کودکان کار خیابان

‎ ۲۵7 شهریور ماه بود که با بلند شدن صدای اعتراض یک عضو مجمع نمایندگان تهران به «بازداشت کودکان کار» در قالب این طرح٫ مخالفت‌ها صدای رساتری به خود گرفت . حال با تداوم این اعتراضات و ادامه پیگیری‌ها، روزبه کردونی؛ مدیر کل دفتر امور آسیب‌های اجتماعی وزارت رفاه از خروج کودکان کار از شمول مصوبه جمع‌آوری متکدیان خبر داد…/ ادامه مطلب »

با ازدواج جسم و روح آن دختر نوجوان برای همیشه راهی قبرستان رنج و درد می‌شود

6برای اطلاع از جزئیات ازدواج دختران در مدارس برآن شدیم با تعدادی از معلمان مدارس که از نزدیک شاهد ازدواج دانش آموزان خود بوده اند به گفت و گو بنشینیم. گفتگوی حاضر با شهرزاد قدیری کارشناس ارشد مشاوره انجام گرفته است. قدیری دارای بیست و چهارسال سابقه کار در مناطق مختلف تهران است. مصاحبه پیشرو بر اساس مشاهدات او در این مناطق انجام شده است…/ ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی