امروز:   مهر ۲, ۱۳۹۷    
فيسبوک
انتخاب موضوع موردنظر

Archive for مهر ۲۱ام, ۱۳۹۶

گزارش برابری جنسیتی سازمان ملل، هویت «مرد» عرب را آشکار می‌کند

barabaryآیا مردان عرب از برابری جنسیتی حمایت می‌کنند؟ با چه چالش‌‌هایی در زندگی روزمره‌شان مواجه می‌شوند؟ منظور از مرد بودن در خاورمیانه و شمال آفریقا در سال ۲۰۱۷ چیست؟ اینها برخی از سوالاتی است که در تحقیق بین المللی مردان و جنسیت در خاورمیانه و شمال آفریقا از ده‌هزار زن و زن در مصر، مراکش، لبنان و فلسطینی پرسیده شده است ادامه مطلب »

ولایت “فراه” افغانستان فقط ۴ پزشک زن دارد

ولایت فراه یکی از بزرگترین ولایت‌­های افغانستان است که یک میلیون نفر جمعیت دارد
frahعلت اساسی که بانوان پزشک در بیمارستان­‌های دولتی کار نمی­‌کنند، پائین بودن معاش است، اما این ۴ بانو پزشک در بیمارستان­‌های خصوصی فعالیت دارند. کمبود پزشک زن برغم نیاز شدید در این ولایت مشکلات جدی ای را بوجود آورده است ادامه مطلب »

فریبا وفی نویسنده سال بنیاد ادبی “لیت‌پروم” آلمان شد

39201864_303فریبا وفی : «تاثیر نویسندگان زن دستکم در نشان دادن تبعیض و نابرابری غیرقابل انکار است. آنها با شجاعت و ظرافت خود را بیان کرده‌اند. اما از طرفی در جامعه‌ای که تیراژ کتاب آن پایین است، تاثیر ادبیات بر جامعه و معضلات اجتماعی آن چندان گسترده نیست.»../ ادامه مطلب »

سهم “مینا” بعد از طلاق

img_46281نقد و بررسی فیلم رگ خواب – چرا مینا بعد از طلاق جز چند چک با مبالغی نه‌چندان هنگفت چیزی ندارد؟ نه خانه، نه کار، نه پس‌انداز… در نظام حقوقی ازدواج در ایران، زن در مقابل همسربودن نفقه و مهریه دریافت می‌کند. کار خانگی او ارزش‌گذاری نمی‌شود. اگر سرمایه‌ای در زندگی مشترک به‌دست بیاید، ثمره ی کار مرد است و لذا تماماً متعلق به اوست. این چارچوب زن را فرودست و دست خالی و وابسته نگه می‌دارد. هر زمان زندگی مشترک تمام شود، اوست که باید از صفر شروع کند؛ …/ ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی