امروز:   اسفند ۲, ۱۳۹۷    
فيسبوک
انتخاب موضوع موردنظر

Archive for مهر ۲۷ام, ۱۳۹۶

ورود به فاز جدیدِ خشونت‌های اجتماعی

2موضوع خشونت‌های اجتماعی با اینکه در بستر ناهنجاری‌های اجتماعی باید بررسی شود، اما ابعاد وحشتناک و تکان‌دهنده‌اش که اتفاقاً به قشرهای فقیر جامعه هم محدود نیست و دامن‌گیر قشرهای مرفه جامعه هم شده است، به اطلاعات بیشتر و دقیق‌تر برای ریشه‌یابی‌شان نیازمند است. اما نکتهٔ مهم در این میان این است که، سیاست حاکمیت معمولاً در رابطه با این معضلات پنهان‌کاری و یا دادن اطلاعات غلط است…/ ادامه مطلب »

به مناسبت یکصدمین سالگرد پیروزی انقلاب اکتبر

3انقلاب اکتبر ۱۹۱۷ در روسیه، در زمره انقلاب های رهایی بخش برای زنان است که با وقوع آن، نظم کهن با ساختارهای زن ستیزانه و مردسالارانه اش فروریخت و مناسبات زن و مرد در قالب جدیدی پی ریزی شد. شان انسانی زنان گرامی داشته شد و افق روشنی در زندگی فردی و اجتماعی آنان پدیدار گشت…/ ادامه مطلب »

زنان روستایی ایران روز ندارند

1پروین ۴۸ سال است کارگری می کند. از هفت سالگی او را «شاگردانه» برده اند. شاگردانه، کار کردن بی مزد و منت برای زمین های همسایه برای کارآموزی است. او در طول ۱۷ سال گذشته و از وقتی شوهرش خانه و زندگی و چهار فرزندش را ترک کرده ، تنها نان آور خانواده است. پروین می گوید از هفت سالگی تا امروز که از ۵۵ گذشته، هرگز فرصت فراغت و استراحت نداشته است و از دردهای ناشی از رطوبت زمین تا صبح خوابش نمی برد. پروین بیمه نیست. مالک هیچ زمینی هم نیست…/ ادامه مطلب »

تعویق اعدام کودک-مجرم متهم به قتل ستایش قریشی؛ بیانیه عفو بین الملل

4عفو بین‌الملل امروز با انتشار بیانیه‌ای گفت مقامات ایران با طرح ادعای قانونی بودن اعدام امیرحسین پورجعفر، نوجوانی که در سن ۱۶ سالگی بازداشت شد و اعدام او برای فردا برنامه‌ریزی شده، نظام کیفری عدالت نوجوان را به سخره گرفته و افکار عمومی را گمراه می‌کنند. این سازمان تاکید کرد که در قوانین بین‌المللی استفاده از مجازات اعدام علیه افرادی که در زمان جرم کم‌تر از ۱۸ سال سن داشته‌اند کاملا ممنوع است و از مقامات ایران مجددا خواست که اعدام امیرحسین پورجعفر را فورا متوقف کرده و حکم او را به زندان تبدیل کنند…/ ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی