امروز:   اسفند ۲, ۱۳۹۷    
فيسبوک
انتخاب موضوع موردنظر

Archive for مهر ۳۰ام, ۱۳۹۶

روایت تلخ آتنا دائمی از وضعیت بهداری زندان اوین؛ خودداری از حضور در دادگاه / تصاویر

صبح امروز آتنا دائمی فعال حقوق بشر دربند برای حضور در دادگاهی که با شکایت مسئولان بهداری زندان اوین علیه او مفتوح شده به دادسرا فرا خوانده شد اما خانم دائمی از عزیمت به این دادگاه و شرکت در جلسه دادسرا خودداری کرد. هم‌زمان این کنشگر مدنی که به تازگی عمل جراحی را پشت سر گذاشته است با طنزی تلخ، رنجنامه‌ای از شرایط حاکم بر وضعیت بهداشت و درمان بخصوص بهداری زندان اوین نوشته که در پی می‌آید. تصاویری جدید از این زندانی نیز به متن پیش رو پیوست شده است. ادامه مطلب »

کنار گذاشتن دختران ایران از مسابقات بسکتبال زیر ۱۶ سال آسیا بخاطر بدهی به فیبا

بسکتبال دخترانتیم بسکتبال دختران ایران که برای نخستین بار پس از ۳۷ سال قرار بود در یک رویداد رسمی حضور داشته باشد به علت بدهی حدودا ۳۲۵ هزاردلاری فدراسیون به فیبا، از برنامه بازی‌های زیر ۱۶ سال آسیا کنار گذاشته شد. این اتفاق درحالی رخ داد که قرعه کشی مربوطه صورت گرفته بود و تیم دختران ایران با تیم‌های هند، نپال و سریلانکا همگروه بود و قراربود امروز ۳۰ مهر در نخستین مصاف مقابل سریلانکا قرار گیرد اما در برنامه بازیها، دیدارهای تیم ایران حذف شده است. ادامه مطلب »

زنان روستایی، سرمایه‌های پنهان ملی

جوان و زیباست. وقتی می‌خندد، صورتش پر از چین‌های ریز و درشت می‌شود. میوه‌ها را با دقت در جعبه‌ها می‌چیند و برایم از زندگی سخت و پُرمشقتش می‌گوید، از بچه‌های کوچکی که هنوز کارکردن نمی‌دانند، از شوهری که معتاد است و گوشۀ خانه افتاده، از کار میوه‌چینی که فصلی است و در رقابت با مردهای روستا شانس کمی برای به‌دست‌آوردنش دارد. او با خنده روزگار تلخ را نقل می‌کند؛ من با غم به آیندۀ خودش و فرزندانش می‌اندیشم… ادامه مطلب »

راهکار جایگزین یک نهاد مدنی برای لغو کار کودک در مناطق جنوب پایتخت

Bildergebnis für ‫عکس بهره کشی از کودکان کار‬‎حالا مدتی‌است فیروزِ ده ساله، یک تنه خرج زندگی را روی شانه‌هایش می‌کشد. تنها برای هفته‎ای ۵۰ هزار تومان… روایت او روایت دهها کودک ایرانی و غیرایرانی مهاجری است که یک تنه مخارج زندگی در شرایط سخت را تامین می‌کنند. گاه با باربری در پرده فروشیهای خیابان مولوی و گاه با پاک کردن شیشه ماشینها بر سر چهار راهها… گروهی را با هدف موهوم زیباسازی چهره شهر جمع‎آوری می‎کنند و گروهی دیگر زیر پوست خالی شهر ، آنجا که از دیده‎ها پنهان است، زیر بار سختی قد می‌کشند. ادامه مطلب »

تجربه آزار جنسی؛ از مدیرعامل بیمه تا مسعود ده نمکی

«به یک منشی خانم مجرد با ظاهری آراسته و خوش صحبت جهت کارهای اداری نیازمندیم.» این جمله به شکل‌های مختلف در آگهی‌های استخدام منشی سایت «دیوار» به چشم می‌خورد. آگهی‌هایی که از ارسال آن‌ها کمتر از یک روز می‌گذرد. با یکی از آن‌ها تماس می‌گیرم و خودم رابه عنوان متقاضی کار منشی‌گری معرفی می‌کنم. خانمی که تلفن را برداشته می‌گوید: «شرط سنی برای مدیر عامل ما مهم است. حتما باید کمتر از سی و پنج سال داشته باشید. ظاهرتان مرتب باشد، متاهل نباشید… ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی