امروز:   خرداد ۲۷, ۱۳۹۸    
فيسبوک
آخرین نوشته ها

Archive for آبان ۱ام, ۱۳۹۶

مراسم یادبود مریم میرزاخانی در استنفورد

2512605زمانی که مشخص شد پیشرفت سرطان در بدن مریم به قدری زیاد شده که تقریبا امیدی وجود ندارد، به من گفت “خب، به هر حال زندگی عادلانه نیست؛ همان‌طور که زمانی که در یک خانواده خوب و با بهره هوشی بالا و افراد خیلی خوب در کنار خودم به این دنیا آمدم، عادلانه نبود. من شکایت و گله‌ای از این بابت ندارم، چون بسیاری از افراد در دنیا این دارایی‌ها را ندارند”.همسر پروفسور میرزاخانی خاطرنشان کرد: او هیچ‌گاه در رابطه با هیچ چیزی گله و شکایت نکرد و به من می‌گفت “نیازی نیست برای من دست به دعا شوی، چون مشکلات خیلی بزرگتری در جهان وجود دارد ادامه مطلب »

صدیقه وسمقی به زندان اوین منتقل شد

Vasmaghi-Sedigheh-1گزارشها حاکی است که خانم وسمقی شاعر و نویسنده  که  برای تجدید نظر در حکم پنج سال زندان پیشین خود در دادگاه حاضر شده بود به زندان اوین منتقل شد.، این دادگاه در کمتر از یک ربع برگزار شد.خانم وسمقی در سال ۱۳۹۰ از ایران خارج و در آلمان و سپس سوئد ساکن شد. او هفته گذشته به ایران بازگشته بود که در بدو ورود بازداشت شد اما ساعتی پس از آن آزاد شد ادامه مطلب »

توزیع اجازه‌نامه والدین در خوابگاه دختران!

rezayat_1دانشجویان دختر خوابگاهی دانشگاه هنر اصفهان به توزیع فرم رضایت‌نامه در خوابگاه دختران اعتراض کردند. در این رضایت‌نامه علاوه بر مشخص کردن افرادی از سوی والدین که دانشجوی دختر مجاز به اقامت در منزل آنها هست، قسمتی نیز برای تعیین و تأیید افرادی که تماس تلفنی دانشجو با آنها از نظر والدین مانعی ندارد، اختصاص داده شده است ادامه مطلب »

ما و امارات و وزیران زن

imarat_women2017انتخاب ۹ وزیر زن در کابینه جدید امارات موجی از بحت‌های مختلف را در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی دامن زده که غالبا نیزهمراه با طعنه و در مقام مقایسه است.از طعنه به رییس جمهور روحانی که یک وزیر زن پیدا نکرد و به چند معاون زن بسنده کرده تا طعنه به خودمان که آیا باز هم می‌خواهیم فخر بفروشیم که کل قدمت امارات به ۵۰ سال نمی رسد و حالا یک سوم وزیران آن زن هستند. نکته دیگر، وزیر مشاور در امور علوم پیشرفته یک خانم جوان ۳۰ ساله به نام «ساره امیری» است. یعنی هم زن هم جوان هم وزارت جدید و هم نگاه به آینده. ادامه مطلب »

ترکش‌های خشونت قتل ستایش و آتنا

setayesh-e1508583049526تلاش های فعالان مدنی برای به تعویق انداختن حکم اعدام امیرحسین فعلا جواب داده است. این تلاش ها نه برای پایمال کردن خون ستایش کوچک، بلکه برای آرام کردن دردی است که هیچ وقت التیام پیدا نمی کند، این گزارش داستان تلاش های یک گروه برای صلح است… این در حالی است که امیرحسین مطابق قوانین بین المللی هنوز کودک محسوب می شود ادامه مطلب »

چند دقیقه برای فهم ساده یک فیلسوف

arendt-hannah-xx-xxچهارده اکتبر سالگرد تولد هانا آرنت، فیلسوف سیاسی آلمانی تباره. خب میشه الان کلی لفاظی کرد و قلمبه سلمبه گفت اما میشه فلسفه رو خیلی ساده و لذتبخش هم فهمید بنابراین تصمیم گرفتم به اختصار بهتون بگم هانا آرنت برای خشونتی که این روزها جهان و ذهنمون رو اشغال کرده چه حرفای جالبی داره:یکی از دغدغه‌های هانا آرنت موضوع خشونت و اطاعت پذیریه. بعد از جنگ دوم جهانی ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی