امروز:   خرداد ۲۷, ۱۳۹۸    
فيسبوک
آخرین نوشته ها

Archive for آبان ۲ام, ۱۳۹۶

جامعه مدنی ایران در انتظار احقاق حقوق کودکان

Iran | Kind (hormoz.ir) بسیاری از کارشناسان و فعالان مدنی بر این باورند که تصویب قانونی فراگیر در حمایت از کودکان می‌توانسته با وجود تمام کاستی‌های احتمالی، بازهم بسیاری از مشکلات مرتبط با نقض حقوق کودکان را از بین ببرد و از کودک‌آزاری فراگیر در جامعه تا حدود زیادی پیشگیری کند. کار، ازدواج و خرید و فروش کودکان، در کنار آزار و اذیت و سوءاستفاده جنسی، از پدیده‌هایی هستند که به‌خصوص در ماه‌های اخیر در کانون توجه افکار عمومی و رسانه‌های جمعی ایران قرار گرفته‌اند. مجموعه‌ای از حوادث دردناک نیز تکانه‌هایی بودند که حمایت از حقوق کودکان و مقابله جدی‌تر با پدیده کودک‌آزاری را هر چه بیشتر به یکی از مطالبه‌های مدنی تبدیل کردند. ادامه مطلب »

روایتی از برخورد قاضی مقیسه با صدیقه وسمقی

در پی بازداشت و انتقال صدیقه وسمقی به زندان اوین، محمود علیزاده طباطبایی وکیل وی در مصاحبه‌ای گفته است: «دادگاه بدون حضور نماینده دادستان و قاضی دوم تشکیل شد. وثیقه به شدت سنگین و نامتناسب بود. ضمن اینکه وثیقه زمانی صادر می‌شود که بیم فرار متهم برود. وقتی خانم دکتر خودش تصمیم گرفته و از اروپا برگشته که دیگر بیم فرار وجود ندارد.» وی همچنین امیدوار است با تامین وثیقه یک میلیاردی، هرچه زودتر خانم وسمقی از زندان آزاد شود و در دادگاه تجدیدنظر، پرونده این استاد دانشگاه به شکل عادلانه و منصفانه بررسی شود. ادامه مطلب »

نامه‌ای از گلرخ ایرایی؛ سازمان زندانها در خدمت ارگانهای بازداشت کننده است

گلرخ ایرایی، فعال حقوق بشر محبوس در بند زنان زندان اوین که در روزهای اخیر با تبعید آرش صادقی، همسر زندانی‌اش از اوین به رجایی شهر کرج روبرو شده با نگارش نامه‌ای به این مسئله واکنش نشان داده است. خانم ایرایی در نامه پیش رو از عدم استقلال نهاد سازمان زندانها و رفتار غیرانسانی با زندانیان سیاسی توسط عوامل زندان سخن گفته است. ادامه مطلب »

وضعیت اجتماعی زنان ایران در یک نگاه

زنان یزدی بیشترین آگاهی را درباره پیشگیری از ایدز دارند. بر اساس اینفوگرافی منتشر شده از سوی پویش «ایران من»، در حالی که زنان یزدی بیشترین آگاهی را درباره پیشگیری از ایدز دارند، زنان استان سیستان و بلوچستان از کمترین میزان آگاهی در باره این بیماری برخوردار هستند. ادامه مطلب »

از تجربه آزاردیدگی خود صحبت کنیم

Ähnliches Fotoبیایید از خودمان شروع کنیم و بگوییم که آزار جنسی تجربه عام زنان و دختران جامعه است. حتی به اندازه یک گام و یا اولین گام بیایید از تجربیات خود با مردان زندگی خود صحبت کنیم آنها اولین کسانی هستند که باید واقعیت را بدانند، آنها بیشتر از هرکسی ما را می‌شناسند و می‌توانند گواهی دهند که مشکل نوع پوشش و رفتار ما نیست. قطعا چالش برانگیز و زمانبر است؛ قطعا باید برایش وقت و انرژی بگذاریم ولی این آگاه سازی و نتایج آن ارزشش را دارد… ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی