امروز:   خرداد ۲۷, ۱۳۹۸    
فيسبوک
آخرین نوشته ها

Archive for آبان ۷ام, ۱۳۹۶

در باره‌ی درگذشت علی‌اشرف درویشیان

aliashrafبیانیه‌ی کانون نویسندگان ایران
علی اشرف درویشیان، قلم فرودستان و زبان کودکان رنج و کار و عضو برجسته‌ی کانون نویسندگان ایران، روز چهارم آبان درگذشت. او که نزدیک به نیم قرن پژواک صدای بی‌صدایان و تصویرگر سیمای بی‌چهره‌گان بود، در حالی برای همیشه چشم‌های نگرانش را برهم‌ نهاد که رویای زیبا کردن جهان، این جان¬مایه¬ی بی¬بدیل قلم او، همچنان به تحقق نپیوسته است؛ با این همه، شعله‌ی فروزان آرمان¬ها و آرزوهایش، که خود در پراکندن آن بسیار سهم داشت، تابناک است ادامه مطلب »

الناز رکابی و کسب مدال طلای بولدرینگ کاپ سنگ‌نوردی آسیا

elnaz.rekabiالناز رکابی، سنگ‌نورد شایسته کشورمان موفق شد در رقابت‌های سنگ‌نوردی کاپ آسیا در کشور چین بالاتر از قهرمانان سنگاپور، قزاقستان و چین به مدال طلای بخش بانوان دست یابد.در ادامه رقابت‌های سنگ‌نوردی کاپ آسیا و در ماده بولدرینگ صبح روز یکشنبه (۷ آبان) الناز رکابی موفق شد با برتری مقابل رقبا به عنوان نفر نخست راهی فینال شود ادامه مطلب »

شهرک ۵۰ ساله زنان

z

 خانه‌هایی ساده و کوچک برای زنانی که همسرانشان به هر شکلی فوت شده‌‌اند و آنها  نیز که با چند فرزند سقفی نداشته‌اند، نوبت به نوبت از این خانه‌ها سهم گرفته و ساکن آنها شده‌اند. شهرک بیوه‌زنان نیم قرن است که تعداد زیادی از زنان مشهدی و مهاجری که راهشان به مشهد افتاده و آنجا گرفتار و ماندگار شده‌‌اند را در خود  جا داده است ادامه مطلب »

قدرتمندترین زن جهان خود را فمینیست نمی‌داند

آنگلا مرکل در طول زندگی حرفه‌ای سیاسی خود با کارت جنسیتش بازی نکرده است: از نسبت دادن عنوان فمینیست به خود اجتناب کرده و در تقابلی ضمنی با تکبر مردانه از خود تواضع، احتیاط و آمادگی کافی نشان داده است. به نظر می‌رسد که صدراعظم با انتخاب شدن در انتخابات قبای قوی‌ترین زن جهان را بر تن کند. ادامه مطلب »

موفقیت اصلاحات در عربستان بستگی به استقبال زنان دارد

تغییرات اخیر و بی‌سابقه در حوزه زندگی زنان در عربستان٬ با واکنشهای زیادی از طرف زنان ایرانی که بعد از سالها مبارزه هنوز حتی موفق به کسب حقوق ساده‌ای مانند ورود به استادیوم‌های ورزشی نشده‌اند روبرو شده است. جامعه عربستان از وجود یک جنبش زنان قوی بی‌بهره است. در رابطه با این امتیازات باید پرسید این آزادی‌های جدید اعطا شده به زنان عربستانی از چه آبشخوری ریشه می‌گیرد؟ …و البته این تحولات برق آسا تا کجا تداوم می‌یابد؟ پاسخ به این پرسش‌ها توسط حبیب حسینی‌فرد، روزنامه‌نگار و تحلیل‌گر مسایل بین‌المللی… ادامه مطلب »

نگاهی به دلایل و چگونگی انحلال بند ۳۵۰ زندان اوین؛ نامه‌ای از آتنا دائمی و گلرخ ایرایی

گلرخ ایرایی و آتنا دائمی، دو فعال حقوق بشر محبوس در بند زنان زندان اوین طی نامه ای نسبت به بسته شدن بند ۳۵۰ زندان اوین به‌عنوان یکی از شناخته شده‌ترین اماکن نگهداری زندانیان سیاسی در ایران و تبعید زندانیان آن واکنش نشان دادند. نویسندگان این نامه بسته شدن این بند را حاصل مدتها برنامه‌ریزی دستگاه سازمان زندانها دانستند و از نشانه‌هایی سخن گفتند که احتمال دارد همین اتفاق برای بند زنان زندان اوین نیز بزودی رخ دهد. ادامه مطلب »

شهناز اکملی؛ پیگیر قتل فرزندش بود، به زندان محکوم شد

shahnaz akmaliشب گذشته (۵ آبان) کاربران توئیتر، هشتگ #MostafaMom را در اعتراض حکم صادر شده برای شهناز اکملی به کار بردند. مادر مصطفی کریم بیگی یکی از راویان مستند۸۸ بود. او در این مستند به خانه قربانیان حوادث ۸۸ می‌رفت و با آن‌ها صحبت می‌کرد. این مستند توسط مسیح علی‌نژاد ساخته از شبکه «من و تو»  پخش شد. این موضوع یکی دیگر از اتهامات شهناز اکملی است. او متهم شده که از محافل ضد انقلاب پول دریافت می‌کرده و بین خانواده‌های زندانی توزیع می‌کرده. مصاحبه با رسانه‌های خارج از کشور، راه‌اندازی گروه تلگرامی جهت اطلاع‌رسانی در خصوص وضعیت زندانیان امنیتی و عضویت در گروه‌های مادران پارک لاله و مادران عزادار از دیگر اتهامات اوست… ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی