امروز:   بهمن ۲۹, ۱۳۹۸    

Archive for آبان ۱۳ام, ۱۳۹۶

جدیدترین آمارها از «شکاف جنسیتی» و رتبه ایران در جهان

12مدیرکل بین الملل معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، آخرین گزارش سال ۲۰۱۷ مجمع جهانی اقتصاد در خصوص شکاف جنسیتی را اعلام کرد : بر اساس این گزارش، از مجموع ۱۴۴ کشور جهان، ایران رتبه ۱۴۰ را کسب کرده است. ایران جزء چهار کشور انتهای جدول است

ادامه مطلب »

نگاهی به جنبش زنان در افغانستان

Articles Title Image_305یکی دو روز مانده به عید نوروز سال ۱۳۹۴ بود که یک ویدئوی تکان‌دهنده افکار عمومی جامعه‌ی فارسی‌زبان را برآشفته کرد. صدها مرد خشمگین افغانستانی، با چوب و خشت و لگد، به جان زن جوانی به نام «فرخنده ملک‌زاده» افتاده بودند، در حالی که پلیس کابل جابه‌جای تصاویرِ منتشرشده ایستاده بود و هیچ مداخله‌ای نمی کرد ادامه مطلب »

فراخوان سمینار سراسری زنان

seminarسمینار سراسری سالانه¬ی تشکل¬های زنان و زنان دگر و هم جنس¬گرای ایرانی در آلمان ـ هانوفر ۲۰۱۸

سمینار فعالان زن آلمان از نهم تا یازدهم فوریه با موضوع “اشکال مبارزه¬ی زنان با «سکسیسم، راسیسم و بنیادگرایی” در رابطه ا مهاجرت ، شکل گیری هویت و دخالت گری زنان مهاجر، زبان ، ادبیات و هنر و قدرت و نظامی گری در هانوفر آلمان برگزار می شود ادامه مطلب »

۲٫۸ میلیارد نفر در دنیا زیر خط فقر زندگی می‌کنند

logo-refus-de-la-misere_0در سی‌امین سالگرد «روز جهانی مبارزه با فقر» اعلام شد
بیش از یک سوم جمعیّت جهان زیر خط فقر و بیش از ١٠ درصد در فقرِ مطلق زندگی می‌کنند. هنگامی که یکی از ساکنان زمین پیراهنی به مبلغ ۴٠ دلار می‌خرد، هزینۀ زندگی یک ماه ساکن دیگری را خرج کرده است ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی