امروز:   بهمن ۲۹, ۱۳۹۸    

Archive for آبان ۱۵ام, ۱۳۹۶

وخامت حال زندانیان سیاسی محمود صالحی و محمد نظری

amensitiنگرانی عفوبین الملل
سازمان عفو بین‌الملل روز شنبه سیزدهم آبان با اشاره به بستری بودن زندانیان سیاسی محمود صالحی و محمد نظری در بیمارستان نسبت به وخامت حال آنها ایراز نگرانی کرد و هشدار داد. این  زندانیان سیاسی محمود  به‌دلیل وخامت حالشان طی روزهای گذشته به بیمارستان منتقل و در طول دوره بستری با دست‌بند به تخت بیمارستان بسته شده‌اند. محمد نظری، زندانی سیاسی، ۲۴سال است در زندان است و در مردادماه به اعتصاب‌غذای اعتراضی زندانیان سیاسی رجایی شهر پیوست؛ و  تا به امروز به اعتصاب خود ادامه داده است ادامه مطلب »

۱۳۴ زن مجرد مادر شدند

23244584_1511419725600245_7756504576101259817_nیک سال پس از ابلاغ قانون اعطای فرزندخواندگی به زنان مجرد، ۱۳۴ زن مجرد در ایران مادر شده اند. سال قبل بود که حق سرپرستی زنان و دختران مجرد بالای ۳۰سال به قانون اضافه شد و این افراد درصورت داشتن شرایط و احراز صلاحیت می‌توانستند سرپرستی کودکانی که در مراکز بهزیستی زندگی می‌کنند را به‌عهده بگیرند ادامه مطلب »

مردان «آلت جنسی»‌اند؟

nushinkeshawariniaمردان بیشتر از آنکه به دلیل تمایلات جنسی، تحریک‌پذیری و ….. زنان را مورد آزار قرار دهند به دلیل حس برتری جنسیتی، تحقیر و یا خرد کردن زنان مرتکب رفتارهای آزارگرایانه می‌شوند. انبوهی از نوشته‌ها و تحقیقات فمینیست‌ها نشان می‌دهد که دلیل اصلی این رفتارها اعمال سلطه و کنترل بر زنان است. مردان آزارگر تربیت‌شدگان فرهنگ مردسالارانه‌ای هستند که از سر آگاهی یا ناخودآگاه به وجود سلسله مراتب جنس‌ها معتقدند ادامه مطلب »

پشت پرده فیلم سلفی۲دختر اصفهانی قبل ازخودکشی

n00562901-bپیام های تصویری دو دختر نوجوان کانال های تلگرامی  را پرکرده است. تماشای این فیلم شوکه کننده است  که  ناباورانه لحظات خداحافظی دو دختر دهه هشتادی را نشان می دهد. لحظاتی که آنها نزدیکان شان را خطاب قرار می دهند و در راهند  به بلندترین ارتفاعی که برای خودکشی به ذهنشان آمده  پل شهید چمران اصفهان و در این مسیر هیچ عاملی، هیچ دلیلی نیست که دست و دلشان را بگیرد و پشیمان شان کند. هشداری برای خانواده ها، مسوولان و کارشناسان مختلف! ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی