امروز:   بهمن ۲۹, ۱۳۹۸    

Archive for آبان ۱۸ام, ۱۳۹۶

در یادآوری قتل‌های سیاسی پاییز ۷۷ و ضرورت پیشبرد دادخواهی

prstw_frwhr.jpg__930x510_q85_box-0,16,660,354_crop_subsampling-2_upscaleنوزده سال از قتل‌های سیاسی پاییز ۷۷ می‌گذرد …
سالگرد پیش‌رو امکانی‌ست در یادآوری دادخواهی ناتمام این جنایت‌های سیاسی و پافشاری بر پیشبرد آن، و فرصتی‌ست برای گرامی‌داشت یاد جان‌باختگان این جنایت‌ها: پروانه فروهر، داریوش فروهر، محمد مختاری، محمدجعفر پوینده، مجید شریف، پیروز دوانی، حمید حاجی‌زاده و فرزند خردسالش کارون…/ ادامه مطلب »

روزگار غریب زنان کولبر

3شغلی که در یک کلام از سر اجبار و تنگنای روزگار شاغلان را در بند خود می کند و هزار مسأله از این وابستگی معیشتی پدیدار می شود.سال‌هاست که در مناطق مرزی ایران کولبران یا بر اثر تیراندازی مأموران مرزبانی کشته می‌شوند یا به خاطر سقوط به دره و ریزش بهمن و سرمازدگی جان می‌بازند. آنها هم که از این خطرات جان سالم به در می‌برند بعد از چند سال بر اثر آسیب‌های بدنی شدید ناشی از حمل بارهای سنگین دچار بیماری‌های مختلف شده و زمین گیر می‌شوند…/ ادامه مطلب »

برگزاری جام بسکتبال زنان در عربستان

2عربستان سعودی برای نخستین بار در تاریخ خود برای زنان یک رقابت ورزشی برگزار می‌کند. از چندی پیش در عربستان سیاست ها درباره آزادی و نقش زنان در جامعه اندکی تغییر کرده است. ابتدا نخستین مدیر زن ورزشی در عربستان گماشته و اجازه حضور زنان در استادیوم‌های ورزشی داده شد. اکنون نوبت برگزاری جام مخصوص زنان رسیده است…/ ادامه مطلب »

نمایش آثار تصویرگران به یاد توران میرهادی

1پریسا پهلوان ـ مدیر گالری ویستا “من از دانش‌آموزان مدرسه “فرهاد” بودم که حدود نیم قرن پیش با روش‌های نوین تربیتی، توسط خانم میرهادی بنیان نهاده شد. ایشان اعتقاد داشت سال‌های اولیه کودکی نقش مهمی در آنچه انسان به عنوان توشه آینده خود برمی‌دارد، ایفا می‌کند و به همین دلیل در این مدرسه شیوه‌های متفاوتی برای تربیت دانش‌آموزان به کار می‌گرفت. “.نمایشگاه “یادگاری” همزمان با نخستین سالگرد درگذشت توران میرهادی، از ۱۹ تا ۲۹ آبان ماه در گالری ویستا برگزار می‌شود…/ ادامه مطلب »

اکتبر: انقلابی که فصل رهایی زنان را گشود!

101در اکتبر ۱۹۱۷ زنان و مردان کارگر و زحمتکش تحت رهبری لنین و حزب بلشویک توانستند دولت بورژوازی را از طریق قیام مسلحانه سرنگون کنند و برای اولین بار در تاریخِ بشر، یک جامعه‌ی نوین سوسیالیستی را بنیان‌گذاری کنند. دولت نوین توانست در مسیر تغییر و تحول جامعه، در مقابله با نابرابری‌های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی و ایجاد شرایطی که توده‌ها بتوانند در سرنوشت جامعه، آگاهانه دخالت کنند، قدم‌های بزرگی به‌پیش بردارد…/ ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی