امروز:   بهمن ۲۹, ۱۳۹۸    

Archive for آبان ۲۱ام, ۱۳۹۶

برزیل: اگر زنان یاد بگیرند فریاد بزنند

برزیل: تظاهراتی علیه سکسیسمفرهنگ‌ها مختلفند، اما مسائل یکسانند، به ویژه وقتی پای تبعیض‌هایی در میان باشد که ریشه تاریخی طولانی‌ای دارند، از همه مهمتر تبعیض در مورد زنان. مقاله زیر ناظر بر وضعیت زنان در برزیل است، اما به خوبی آن را درک می‌کنیم، به جای برزیل بنویسید ایران، کلیت گزارش اعتبار خود را حفظ می‌کند… ادامه مطلب »

اقتصاد بدون کنترل زاد و ولد رشد نمی‌کند

دسترسی به وسایل پیشگیری از بارداری همچنان نقش مهمی در اقتصاد بازی می‌کند. نیمی از زنانی که به این روش‌ها دسترسی دارند گفته‌اند که توانسته‌اند تحصیلات خود را به پایان برسانند و کار خود را حفظ کنند. پیشگیری از بارداری همچنان موجب افزایش سهم زنان تحصیل‌کرده و زنان شاغل به ویژه در مشاغل تخصصی شده است. برای زنان، موضوع پیشگیری از بارداری در حقیقت با توانایی اقتصادی‌شان گره خورده است ولی بر اساس پیش‌بینی‌ها، اجرای قانون لغو ارائه خدمات پیشگیری از بارداری، ۵۷٫۶ میلیون زن آمریکایی را  تحت تأثیر قرار خواهد داد… ادامه مطلب »

محمود صالحی از بیمارستان به زندان منتقل شد

دیروز بعد از ظهر محمود صالحی فعال سرشناس کارگری استان کردستان که ایام محکومیت خود را سپری می‌کند از بیمارستان به زندان سقز منتقل شد. طی روزهای گذشته نیز عفو بین‌الملل محمود صالحی و محمد نظری را دو زندانی عقیدتی خوانده بود که به دلیل وخامت حالشان طی روزهای گذشته به بیمارستان منتقل شده‌ و با دست‌بند و پابند در بیمارستان بستری شده‌اند.

ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی