امروز:   بهمن ۲۹, ۱۳۹۸    

Archive for آبان ۲۲ام, ۱۳۹۶

مسکن مهر و کودکان؛ سوژه بحث‌های مجازی بعد از زلزله

زلزله دیشب در غرب ایران به روال معمول، بحث برانگیز شده اما این بار دو سوژه تازه‌تر در فضای مجازی توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی را برانگیخته است؛ نبود آمادگی خانواده‌ها و کودکان در شرایط بحرانی و مسکن مهر. چهارسال پیش مشاور سرپرست واحد مدیریت و کاهش خطر بلایای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفته بود سطح آمادگی خانوار‌های ایرانی در برابر بلایای طبیعی، از جمله زلزله، هشت از ۱۰۰ است! ادامه مطلب »

آشنایی با سونا مقدم، فیلمساز و فعال حقوق قربانیان اسیدپاشی

Sona-Moghaddamسونا مقدم متولد ۱۳۵۱ تهران،فارغ التحصیل کارشناسی کارگردانی سینما و کارشناسی ارشد ادبیات دراماتیک است. بعد از پایان تحصیلات، کارش در زمینه ی فیلمسازی با ساخت انیمیشن کوتاه تندیس آغاز شد که این فعالیت همچنین در زمینه های دیگری چون پژوهش، نویسندگی، تهیه کنندگی، طراحی صحنه و مشاوره در ساخت چند  فیلم کوتاه و بلند تاریخی و مستند گسترش یافت. اغلب سوژه های فیلم های او را زنان و کودکان تشکیل می دهند ادامه مطلب »

سه روایت تکان‌دهنده از دخترانگی

57591102زن‌های زیادی هستند که سالیان سال رازی بزرگ را با خود به دوش می‌کشند. خیلی از زن‌ها با رازهایشان مدت‌هاست زیر خاک رفته‌اند. خیلی‌ها هر روز صبح که از خواب بیدار می‌شوند اولین چیزی که ذهنشان را مشغول می‌کند راز بزرگشان است؛ رازهایی که گاهی وقت‌ها دردناک، عمیق و زجرآورند.

ادامه مطلب »

اخبار زنان در هفته گذشته

7e5e8e47-614c-498e-9c6c-575fd0bfd155ویدئو های کمپین من هم و مسابقات “زیباترین زن پرو” از ویدئوها و سخنرانی ها ی مطرح بود و مطلب “مردها زیر فشار رختخواب” به آثار سکسیسم و جنسیت زدگی در رفتارهای جنسی مردان می پردازد. تخریب و آلودگی محیط زیست و نیز تضعیف جایگاه و نقش زنان از تهدیدهای جدی جهان امروز محسوب می شود. بعد از مدتها لایحه امنیت زنان در برابر خشونت جرم انگاری  که ایرادهای فراوانی دارد ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی