امروز:   بهمن ۲۹, ۱۳۹۸    

Archive for آبان ۲۵ام, ۱۳۹۶

اظهارات تکان‌دهنده یک عضو سازمان نظام مهندسی

4شیک عضو سازمان نظام مهندسی با بیان این‌که تهران در برابر زلزله تسلیم محض است گفت: بساز و بفروش‌ها از کار می‌زنند؛ شهرداری‌ها برای منافع خودشان مقررات را نادیده می‌گیرند؛ سازمان نظام مهندسی به بنگاه تجاری تبدیل شده و در این شرایط وزارت راه و شهرسازی فقط روی بخش راه تمرکز کرده است.آیین‌نامه‌هایی که در چارچوب وزارت راه و شهرسازی تصویب می‌شود به شدت ناکارآمد است و راه را برای تخلفات متعدد باز می‌کند. بعد، نظام مهندسی را متهم به صوری‌کاری می‌کنند که البته درست هم می‌گویند اما سوال این است که چه کسی این بستر را ایجاد کرده است؟ ../ ادامه مطلب »

دربارهٔ رسالهٔ «زن کارگر»، اثر نادِژدا کروپِسکایا

2“نشر مانیفست”، در ماه اکتبر (مهرماه ۱۳۹۶) به انتشار گنجینه‌یی تاریخی به زبان انگلیسی دست زده است که تا کنون در این زبان دیده نشده بود. رسالهٔ “زن کارگر”، توجه تاریخ‌شناسان، جامعه‌شناسان، نظریه‌پردازان و دانش‌آموختگان را به‌خود جلب خواهد کرد. اما این نوشته بیش از همه به‌سود تلاش زنان و مردانی خواهد بود که در سدهٔ بیست‌و‌یکم برای شکست نظام سرمایه‌داری و برپایی جامعه‌یی دادگر و برابرخواه در محل کار و جامعه‌شان پیکار می‌کنند…/ ادامه مطلب »

تصویب قطعنامه محکومیت نقض حقوق بشر در ایران

1کمیته سوم سازمان ملل متحد با ۸۳ رای موافق نقض حقوق بشر در ایران را محکوم کرد. این قطعنامه بر اساس گزارش گزارشگر ویژه سازمان ملل تدوین شده است. ایران از آمادگی مشروط برای همکاری با این گزارشگر خبر داده است../ ادامه مطلب »

گزارش میدانی «جهان صنعت» از روزگار دردناک زلزله‌زدگان؛ شب را کجا سر کنم؟ + عکس

6 یکشنبه وقتی مادرش داشت گوسفندان را سر و سامان می‌داد، زلزله آمد، تیر آغل روی سر مادرش افتاد و درجا تمام کرد. جنازه مادر را همان نزدیکی‌ها خاک می‌کنند و گوسفندان می‌مانند برای بعد.. کنار دخترک می‌روم و آجرها را جابه‌جا می‌کنم، گریه‌اش شدت می‌گیرد. دستش را در دستم می‌گیرم و سرش را پایین می‌اندازد..می گوید مسوولان می‌آیند و می‌گویند خواست خدا بوده، چرا کاری برایمان نمی‌کنند؟…
عکس از روستای امام عباس علیا بخش گردنو، سه روز بعد از زلزله/ ادامه مطلب »

دختر قهرمان ایران داغ دید، ساره و صباح مدال حراج کردند

3شهلا بهروزی راد تعدادی از اعضای خانواده و دوستانش را در زلزله غرب کشور از دست داد
صباح شریعتی کشتی گیر کرد ایران، مدال برنزی که با آذربایجان به دست آورد را به حراج گذاشت
ساره جوانمردی مدال طلای پارالمپیک خود را به حراج گذاشت تا به مردم زلزله زده غرب کشور کمک کند…/ ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی