امروز:   آذر ۱۵, ۱۳۹۸    
فيسبوک
نوامبر 2017
د س چ پ ج ش ی
« اکتبر   دسامبر »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Archive for آذر ۵ام, ۱۳۹۶

ویدئو/ خشونت علیه زنان رایج‌تر از هر چیز و مجازات آن کمتر از هر چیز

هر سال در روز ۲۵ نوامبر (۴ آذر)، سراسر جهان از خشونت علیه زنان به خشم می‌آید. یک روز در ۳۶۵ روزی که زنان بی وقفه در معرض همه شکل‌های خشونت هستند: حمله، تجاوز، اکثریت گسترده‌ی قتل‌ها به دست مردان که اغلب با معافیت کامل از مجازات رخ می‌دهد. زنان تنها قربانی تبعیض نیستند. آنها در همه‌جا درعین‌حال عاملان اصلی رهایی خود هستند. ادامه مطلب »

دسترسی نابرابر زنان به خدمات زایمان

زایمان پدیده‌ای طبیعی است، اما دخالت‌های پزشکی در آن به‌سرعت افزایش یافته است. از تجویزِ داروهای تسریع‌کننده گرفته تا زایمان با فورسپس و عملِ سزارین. اجرای برنامه ترویج زایمان طبیعی در طول دو سال ۶.۵ درصد از میزان سزارین کم کرده است. اما چندین شبهه در زمینه‌ دسترسی زنان به خدمات مربوط به زایمان وجود دارد. اگرچه تمام دغدغه‌ها در زمینه‌ کاهش سزارینِ غیرضروری بود اما در این طرح ترویجی وزارت بهداشت، سزارینِ اورژانسی دیگر رایگان نیست… ادامه مطلب »

فرزندخواندگی یا کودک‌ربایی!

157470_602«شهروند» از تبعات حقوقی سرپرستی کودکان زلزله‌زده در کرمانشاه می‌گوید: اگر فردی بدون علم کافی از زنده بودن والدین، کودکی را از مناطق زلزله‌زده خارج کند، کار او حکم آدم‌ربایی و کودک‌ربایی دارد اگر کودکی هر دو والد خود را از دست دهد اولویت سرپرستی با خویشاوندان درجه یک و دو آن کودک است. ادامه مطلب »

حقوق شهروندی و عنصر تابعیت به‌عنوان عنصر بنیادین آن

Ähnliches Fotoحقوق شهروندی ازجمله مفاهیم نوپدیدی است که به طور ویژه‌ به برابری و عدالت توجه دارد و در نظریات اجتماعی، سیاسی و حقوقی جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده است. حقوق شهروندی دو ویژگی اساسی دارد: نخست اینکه به‌محض تولد برای هر شخص ایجاد می‌شود، بنابراین نباید تصور کرد که شخص ملزم به کسب این حقوق است یا دولت‌ها آن را به افراد اعطا می‌کنند، بلکه دولت‌ها صرفا وظیفه رعایت و حمایت از این حقوق را دارند و در صورت نقض این حقوق از سوی آنان، ملزم به جبران خسارت وارده به شهروندان هستند. ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی