امروز:   مهر ۱, ۱۳۹۸    

Archive for آذر ۱۱ام, ۱۳۹۶

زن‌ ایدزی، از مصائب این بیماری می‌گوید

11محبوبه زینعلی یک زن مبتلا به ایدز که در تهران زندگی می‌کند، دراین‌باره می‌گوید: همه دید بدی نسبت به این بیماری دارند، آنها فکر می‌کنند حتی اگر جایی که من دست‌هایم را می‌شویم، دست‌هایشان را بشویند به ویروس ایدز مبتلا می‌شوند. بر اساس تخمین دولت ایران ۶۶ هزار نفر از جمعیت ۸۰ میلیونی ایران به ایدز مبتلا هستند و ۳۰ هزار نفر از آنها از این بیماری خود خبر هم ندارند ادامه مطلب »

شهرهای صدرنشین همسرآزاری

index1از نظر آماری  مقایسه استان‌ها از  همسرآزاری به‌ازای هر صد ‌هزارنفر جمعیت در سال ٩۵ نشان می‌دهد که استان بوشهر با ٢٢ مورد گزارش، و استان البرز با ١۴٩ مورد گزارش در بین صد ‌هزار نفر، کمترین و بیشترین میزان گزارش نزاع همسرآزاری را داشته‌اند. در این میان استان‌های یزد، زنجان، تهران و اصفهان در رتبه‌های بعدی بیشترین آمار همسرآزاری در مقیاس صد ‌هزار نفر جمعیت هستند. ادامه مطلب »

داستان یک ترمیم

minomortazilangerodiراهی که بنظرم می‌رسد. گروه درمانی است. بنظر می‌رسد اولین قدم برای تغییر وضعیت غمبار تجاوز دیدگان از تجاوز دیده منفعل و در خود مانده به انسان سرنوشت ساز زیرا آنچه درد تجاوز را جانکاه می‌کند. پنهان کاری مفرطی است که شخص آسیب دیده بر خود تحمیل می‌کند. در صورتی که انسان برای خلاصی از رنجی که می‌برد بطور طبیعی به جمع‌های همدل و مطمئن پناه می‌برد ادامه مطلب »

کنترل بدن من حق من است

khoshonat aks2نه هیچ دولت، نه هیچ مذهب و نه هیچ فردی!
امسال در شرایطی خودمان را برای مبارزات «روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان» آماده می‌کنیم که سه سال از مبارزات مردم اصفهان علیه اسیدپاشی‌های زنجیره‌ای می‌گذرد؛ و یک سال از تظاهرات و قدرت‌نمایی جهانی زنان علیه به قدرت رسیدن دولت فاشیستی ترامپ در آمریکا ادامه مطلب »

داروی گران بها ی پوکی استخوان از بیمه خارج شد

Pحذف ناگهانی نام داروی درمانی پوکی استخوان از پوشش سازمان‌های بیمه به این معنا است که سازمان بیمه‌گر می‌گوید هیچ مسئولیتی در برابر بیماری که پوکی شدید استخوان داشته و دچار شکستگی استخوان می‌شود، ندارد… زنان بیشتر در خطر مبتلا به این بیماری هستند و بزرگترین دغدغه ی آنها در میانسالی است ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی