امروز:   مهر ۱, ۱۳۹۸    

Archive for آذر ۱۲ام, ۱۳۹۶

تجمع اعتراضی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعت نفت

تجمع دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعت نفت اهواز در تهران تعدادی از فارغ‌التحصیلان و دانشجویان دانشگاه صنعت نفت، در اعتراض به ابلاغیه وزیر نفت مبنی بر ممنوعیت هرگونه استخدام و جذب نیروی انسانی، مقابل ساختمان این وزارت‌خانه در خیابان حافظ تجمع کردند. ادامه مطلب »

نگاهی به رساله «پدرسالار» اثر سر رابرت فیلمر

کارول پیتمن در کتاب «قرارداد جنسی» با بررسی رساله «پدرسالار» اثر سر رابرت فیلمر و رساله‌ی اول جان لاک در باب حکومت که نقد و بررسی «پدرسالار» است، زمینه‌ی زوال پدرسالاری به عنوان شکلی از مردسالاری و جایگزینی آن را با مردسالاری برادرانه مطرح می‌کند. در این نوشته به بررسی کوتاه رساله پدرسالار می‌پردازد… ادامه مطلب »

تکرار تاریخ؟

زنان انقلابی در الجزایر و فلسطین؛ وجه مشترک در این جنبشهای ناسیونالیستی، عنصر اسلامی آنها می‌باشد. ناسیونالیسم مذهبی به این گرایش دارد که به صورتی «محافظه کارانه» تعریف بشود، تعریفی که به‌طور خاص بر «پدرسالاریت» دلالت دارد. این روایت از ناسیونالیسم، متمایل به تشبیه ملت به یک خانواده است. چنین برداشتی، به درون انتظارات مردان و زنان در میان خود ملت، نفوذ کرده و نقش‌های جنسیتی بسیار بخصوصی را به آنها اختصاص می‌دهد… ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی