امروز:   مهر ۱, ۱۳۹۸    

Archive for آذر ۱۵ام, ۱۳۹۶

تجمع‌های دانشجویی در آستانه ۱۶ آذر؛ صدای اعتراض به سیاست های نولیبرالی

2aسی و دو شورای صنفی دانشجویان سراسر کشور با انتشار بیانیه‌ای بر مطالبه‌های خود انگشت تاکید گذاشتند. مهم‌ترین محور این بیانیه‌ هم در تقبیح روند‌های اقتصادی و چیزی است که امضا‌کنندگان بیانیه بر آن نام «‌نئولیبرالیسم» گذاشته‌اند «واگذاریِ بنگاه‌های اقتصادی به بخش خصوصی، خصوصی‌سازی و گران‌سازیِ خدمات اجتماعی، و تشدیدِ سازوکارهای کنترلی بر مبنای انواع و اقسام تبعیض‌های اجتماعی و نظارت‌های امنیتی. تهاجمی که در دولت‌های گوناگون با همراهی مجلس و نهادهای مربوطه هدایت می‌شد، در دولت کنونی، علاوه بر تثبیت فاجعه‌ی دولت‌های قبل، به طرز چشم‌گیری شدت یافته است.»../ ادامه مطلب »

انجمن اسلامی دانشگاه سیستان و بلوچستان : ما دانشجویان تسلیم این صحنه‌آرایی‌های خطرناک نخواهیم شد

3 فریاد زدیم حقوق شهروندی، فرجامش شد سپنتا نیکنام و مینو خالقی ها. فریاد زدیم حقوق قومیت‌ها و مذاهب، فرجام شد نبود حتی یک وزیر اهل سنت در کابینه. فریاد زدیم دانشگاه بی ستاره، فرجامش شد ۲۰۰ ستاره در سپهر سیاسی دانشگاه های ایران. فریاد زدیم آزادی برای همگان، فرجامش شد محدودیت برای کسی که شما را تکرار کرد. فریاد زدیم رفع حصر ایران، سرانجام شد نبود اراده آوردن ولو یک کلام از حصر./ ادامه مطلب »

گزارشی پیرامون اجلاس سالانه “زنان، صلح و امنیت” سازمان ملل

Women-Oct2017-1-310x165در حالی که آگاهی عمومی و جمعی در سطح جهانی نسبت به اهمیت حضور زنان و نقش ویژه ای که آنان می توانند در امر صلح پایدار داشته باشند ارتقاء یافته، اما هنوز موانع جدی در زمینه مشارکت زنان در سطوح گوناگون، حفاظت و مسئولیت در زمینه امنیت زنان و مقابله با خشونت هایی که مبنای جنسیتی داشته و مدیریت فرآیندهای سهمگین فضای جنگی، تهدید به اشغال نظامی، دخالت نظامی و سایر جنبه های اختلافات بین المللی بر زنان دارد، وجود دارد../ ادامه مطلب »

نقش‌آفرینی زنان در پروسه صلح‌سازی و آموزش صلح در نشست “زنان و صلح پایدار”

1یک استاد دانشگاه : در سند توسعه پایدار به برابری جنسیتی اشاره شده و در همه اهداف ۱۷ گانه این سند زنان هم در هدف‌ها و هم در زیرهدف‌ها حضور دارند. ما اگر می‌خواهیم به توسعه پایدار برسیم باید به این اهداف عمل کنیم و برای زنان حقوق و مسؤولیت‌ها و نحوه مشارکت تعریف شده است. اگر ساختار قانونی ما برای دیده و شنیده نشدن زنان و عدم مشارکت آن‌ها باشد، جامعه به صلح پایدار نمی‌رسد./ ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی