امروز:   مهر ۱, ۱۳۹۸    

Archive for آذر ۱۸ام, ۱۳۹۶

«داد می‌خواهیم»

به یاد آر! − محمدجعفر پوینده، محمد مختاری؛ ۱۹ سال از آن روزهایی می‌گذرد که قتل‌های حکومتی حالت متراکمی یافته و شکل زنجیره‌ای خود را آشکار کردند. در این مدت هرساله نبرد داد و بیداد پرجلوه است. جلوی مراسم یادبود قربیانیان قتل‌های زنجیره‌ای را می‌گیرند. خودشان را کشته‌اند یادشان را هم می‌خواهند بکشند… ادامه مطلب »

خوشبختی نسل آینده در گرو کار امروز ماست

دکتر رویا برومند، از بنیانگذاران بنیاد حقوق بشری عبدالرحمن برومند رویا برومند در گفتگو با دویچه‌وله به مناسبت دهم دسامبر، روز جهانی حقوق بشر: …ارتش‌ها، دولت‌ها و کنسرن‌ها در برخی از کشورها حقوق بشر را مدام پایمال می‌کنند. انسان‌ها را در زندان‌ها شکنجه می‌کنند. آنها را می‌ربایند و به آنها تجاوز می‌کنند. در کارخانه‌ها کارگران را غارت می‌کنند. اموال و مایملک انسانها را از آنها می‌گیرند و آنها را از سرزمین‌شان بیرون می‌رانند. به آنها گرسنگی می‌دهند. آنها را در دادگاه‌های ناعادلانه محاکمه و محکوم می‌کنند و تماشا می‌کنند که چگونه در راه فرار و پناهجویی در دریا غرق می‌شوند… ادامه مطلب »

حقوق بشر زیر سایه اعدام‌ها و منشور فراموش شده حقوق شهروندی

دهم دسامبر روز جهانی حقوق بشر است. ۶۹ سال پس از تصویب قطعنامه حقوق بشر در سازمان ملل متحد اما جهان همچنان صحنه وقوع اتفاق‌هایی است که در آنها حقوق اولیه و اساسی انسان‌ها گاهی به بدترین شکل نقض می‌شود. حوادثی که برخی از آنها نام جنایت علیه بشریت به خود می‌گیرند… ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی