امروز:   مهر ۱, ۱۳۹۸    

Archive for آذر ۱۹ام, ۱۳۹۶

نامه آتنا دائمی در روز جهانی حقوق بشر

atena-daemi-5-300x191فقط زندان هاست که پر میشود و چوبه های دار همچنان
آتنا دائمی فعال حقوق بشر محبوس در بند زنان زندان اوین طی نامه ای سرگشاده این روز را به تمامی مدافعان حقوق بشر تبریک گفته و از دولت ایران خواسته است به نقض سیستماتیک حقوق بشر بخصوص مواردی چون اجرای احکام اعدام و نقض حقوق اقلیت های ملی و دینی را پایان دهد ادامه مطلب »

چه کسی در جنگ بین زن و شهر پیروز می‌شود

metoo1_زنان از فضاهایی که قرار است فرصتی برای برساخت هویت باشند محروم می‌شوند و در عوض محیط‌های ایزوله‌ای (مانند پارک و بانک بانوان) برای آنها فراهم می‌کنند که با تزریق یک امنیت پوشالی سهم آنها را از شهر مخفی کند. قدرتی دائم زنان را از فضای شهری دور می‌کند ادامه مطلب »

بورسیه جدید دانشگاه استنفورد به نام و یاد “مریم میرزاخانی”

Maryam Mirzakhaniدانشگاه استنفورد به یاد استاد سابق این دانشگاه، زنده‌یاد پروفسور “مریم میرزاخانی” برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی، یک بورسیه جدید در نظر گرفته است.میرزاخانی در سال ۲۰۱۴ به خاطر کار بر روی دینامیک و هندسه سطوح ریمانی و فضاهای پیمانه‌ای آنها برنده مدال فیلدز  شد که بالاترین جایزه در ریاضیات و معروف به نوبل ریاضیات است. وی تنها زن و تنها ایرانی برنده مدال فیلدز است.

ادامه مطلب »

برگزاری اولین کنسرت یک خواننده زن در ریاض

359093_969هبه میشال طوجی خواننده معروف لینان در در این کنسرت که تنها زنان شرکت کرده بودند، آهنگ هایی به زبان عربی، انگلیسی، و فرانسه خواند. کنسرت هبه طوجی در مرکز فرهنگی شاه فهد ریاض برگزار شد. عربستان تازگی از محدودیت هایی که علیه زنان وضع کرده بود، کاسته است ادامه مطلب »

ده دسامبر، روز جهانی حقوق بشر، “انسان و حقوقش”

defaultحقوق برابر برای همه انسان‌ها (ماده ۱)

اعلامیه جهانی حقوق بشر در روز دهم دسامبر سال ۱۹۴۸ به تصویب مجمع عمومی سازمان ملل رسید؛ اعلامیه‌ای که هدف آن حفظ حقوق انسان‌ درعرصه‌های مختلف از بدو تولدش بود. طبق ماده‌ی ۱ این اعلامیه «تمام افراد بشر آزاد به دنیا می‌آیند و از لحاظ حیثیت و کرامت و حقوق با هم برابرند.» اعلامیه جهانی حقوق بشر برخلاف قطعنامه‌های شورای امنیت از ارزش اجرایی برخوردار نیست. ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی