امروز:   مهر ۱, ۱۳۹۸    

Archive for آذر ۲۱ام, ۱۳۹۶

پیرایش غم، آرایش زندگی

گفت‌و گو با آرایشگری که درمیان چادرهای زلزله‌زدگان سرپل ذهاب، چادر آرایشگاه زنانه برپا کرد. آرایشگاه؟ آن هم درست وسط معرکه زلزله و بی‌خانمانی؟! چادری کوچک که از صبح تا شب زنان و دختران زیادی برای اصلاح و آرایش به داخل آن می‌روند و در این روزهای سخت و ناامید‌کننده پس از زلزله، به نوعی روحیه‌شان را بازیابی می‌کنند. درست چند روز بعد از زلزله بود که زهرا به فکر این افتاد که در کنار چادرشان، چادر مسافرتی برپا کند و ته‌مانده ابزارهای باقی مانده آرایشگاه تخریب‌شده‌اش را در آن بچیند تا هم کمکی به زنان کرده باشد و هم در این روزهای بیکاری و بی‌درآمدی کمک خرج خانواده‌اش شود… ادامه مطلب »

زنانه‌شدن‌فقر و اعتیاد؛ بزرگ‌نمایی یا تصویر درست از جامعه‌ایران؟

«زنانه‌شدن اعتیاد و فقر» و واژه‌هایی از این دست که آسیب‌های اجتماعی را منحصر به جنسیت افراد می‌کرد طی سه-چهار سال اخیر بسیار مطرح شد. واژه‌هایی که دائما از سوی مسئولین تکرار می‌شد و همچنان می‌شود و شاید دلیل آن حساس‌شدن روی موضوعاتی است که فعالان زنان بر آن تاکید داشتند؛ تاکید بر حساس‌کردن جامعه و سیاست‌گذاران در برابر برخی موانع و مشکلاتی که موقعیت زنان را در حالت تثبیت‌شده باقی می‌گذارد. آمارهایی که از افزایش اعتیاد میان زنان خبر می‌دهد و هر مسئولی به‌دنبال ریشه‌یابی و علت‌یابی آن است! ادامه مطلب »

زنان علیه زنان

Bildergebnis für ‫عکس خشونت زنان علیه زنان‬‎خشونت زنان علیه زنان مقوله‌ای بسیار برجسته و قابل توجه است که با شیوه‌های مختلفی مثل تحقیر، صدمات فیزیکی، خیانت، ایجاد مانع برای پیشرفت، برهم زدن چارچوب خانوادگی و اشکال مختلف دیگری خود‌نمایی می‌کند. به طوری که در برخی از مواقع زنان با این شیوه‌ها و با ضربه‌های عمیق‌تر از شیوه‌های مردانه هم‎جنسان خود را در شرایط اجتماعی و اقتصادی بسیار نامساعدی قرار می‌دهند. ادامه مطلب »
جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی