امروز:   مهر ۱, ۱۳۹۸    

Archive for آذر ۲۵ام, ۱۳۹۶

افزایش نابرابری در جهان

arm und reichنتیجه تحقیقات توماس پیکتی، اقتصاددان فرانسوی منتقد سرمایه‌داری و همکاران‌اش نشان‌دهنده آن است که فاصله طبقاتی در سراسر جهان میان قشرهای مرفه و فقیر در سال‌های اخیر افزایش یافته است. دلیل اصلی افزایش فاصله طبقاتی در کشورهای جهان تقسیم نابرابر سرمایه است. گفته می‌شود که از سال ۱۹۸۰ میلادی سرمایه دولتی عظیمی در سراسر جهان به بخش خصوصی واگذار شده است ادامه مطلب »

زنان کارگر چگونه با «آزار جنسی» مواجه شدند؟

47166آیا میان کاهش حق و حقوق کارگران و استمرار آزار جنسی رابطه‌ای وجود دارد؟ من این سوال را از کارن نوسبام پرسیدم، کسی که یک سازمان کارمندان دفتری زن را در سال ۱۹۷۳ پایه‌گذاری کرده و از آن زمان مشغول سازمان‌دهی و دفاع از زنان و دیگر کارگران در دولت و فدراسیون آمریکایی کارگران و کنگره‌ی موسسات صنعتی (AFL-CIO) بوده است. او پاسخ داد: «مسئله فقط اتحادیه‌ها نیستند، بلکه مهم آن چیزی است که اتحادیه‌ها به عنوان یک موسسه‌ی پشتیبان شما نمایندگی‌اش می‌کنند.» ادامه مطلب »

نخستین روز بهائی کشی

img_46009آغاز دوران بهائی کشی پس از انقلاب

در دوران ما روزهای بهائی کشی با بحبوبه انقلاب همزمان شده است. نخستین روز بهائی کشی ۲۳ مرداد ۱۳۵۷ بود. نخستین قربانی روزهای بهائی کشی این دوران، ضیاءالله حقیقت است. افشین، کوچکترین فرزند ایشان، ماجرای آن روز را چنین به خاطر می آورد … ادامه مطلب »

شش‌رنگ هفت ساله شد

6rangما اتاق کوچکی را در فیسبوک؛ به قول ویرجینیا وولف “اتاقی از آن خود”، بنا کردیم، و و دعوت از دیگران آغاز شد. برخی در دوره این حضور و آشنایی در جمع، اعتماد به نفس سرکوب شده‌شان را باز یافتند، و گاه برای اولین بار همتایان‌شان را ملاقات کردند. توانایی‌هایشان را به کار گرفتند و ایده‌هایشان را عملی کردند. کم کم زیاد شدیم. و هر چه بیشتر شدیم ادامه مطلب »

حاشیه های تمام نشدنی ورزش زنان در حکومت اسلامی ایران

varsehzananیکی از عکاسان زن هفته پیش برای پوشش این مسابقات با فدراسیون بسکتبال تماس گرفت که به او گفتند اگر مردی همراه نداشته باشید می توانید از مسابقات عکاسی کنید اما زمانی که او امروز برای عکاسی به سالن رفت دوربینش را گرفتند و محترمانه عکسهایش را پاک کردند! این اتفاقی در شرایطی رخ داد که خانم کرم زاده نایب رییس بانوان بسکتبال هم در سالن مسابقه حاضر بود! ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی