امروز:   آذر ۱۹, ۱۳۹۸    
فيسبوک
دسامبر 2017
د س چ پ ج ش ی
« نوامبر   ژانویه »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
آخرین نوشته ها

Archive for آذر ۲۸ام, ۱۳۹۶

مهندسی فقر در لایحه بودجه ۹۷

faghrحسن روحانی رئیس‌ جمهوری ایران روز ۱۹ آذر به هنگام ارائه لایحه بودجه انقباضی سال ۹۷ ابایی نداشت که سخنان خود را با عباراتی درباره ایجاد اشتغال، فقرزدایی، و کاهش نابرابری مزین کند. اما نحوه تامین منابع و تخصیص درآمدهای بودجه حتی صدای برخی نمایندگان مجلس و اقتصاددانان طرفدار دولت اعتدال را نیز در آورده که عمدتا به سبب نگرانی از رشد اعتراضات با برخی مفاد بودجه به مخالفت برخاسته‌اند… ادامه مطلب »

برای آزار خیابانی شاهد نداریم!

Ähnliches Fotoکارشناسان، حوزه اجتماعی امنیت زنان در فضای عمومی را بررسی کردند؛ دانشکده فنی تهران شنبه عصر میزبان همایشی درباره امنیت زنان در فضای عمومی بود و این آمار از دلش بیرون آمد: در پژوهشی با ۳۸۰ نمونه در شهر تهران، تنها ۱۸ نفر از پسران اعلام کرده بودند که برای زنان مزاحمت ایجاد نکرده‌اند. از سوی دیگر، پسران نیز گروه دیگری هستند که مورد تعرض قرار می‌گیرند اما درباره آن سکوت می‌شود… ادامه مطلب »

قربانیان آسیب پنهان

Ähnliches Fotoرئیس انجمن پیشگیری از خودکشی در گفت‌وگو با«شهروند» پیامدهای بازگونکردن این آسیب اجتماعی را تشریح کرد و گفت به هیچ‌وجه نباید خودکشی را پنهان کرد و از آن صحبت نکرد، چون خودکشی نوعی بیماری و آسیب اجتماعی است. باید مردم بدانند و این‌طور هم نیست تا از خودکشی حرف بزنیم یک‌نفر برود این عمل را انجام بدهد. مردم باید درباره خودکشی اطلاعات داشته باشند. ما هم وظیفه داریم از بیمار سئوال کنیم که فکر خودکشی دارد یا نه؟ اگر سئوال نپرسیم، مرتکب اشتباه شده‌ایم. چون خودکشی قابل‌ پیشگیری است. مداخلات روانشناختی که در خرم‌آباد انجام شد، باعث کاهش ۵٠ درصدی خودکشی در این شهر شد. ادامه مطلب »

خطر مرگ رضا شهابی در صورت تداوم حبس ظالمانه!

رضاسندیکای کارگران شرکت واحد از همه کارگران و تشکلات کارگری ایران و سراسر جهان درخواست دارد با تمام ظرفیت برای نجات جان رضا شهابی بکوشند! در آخرین ملاقات خانواده رضا شهابی با وی در زندان به تاریخ ۲۲ آذر، نیمه چپ صورت رضا افتادگی داشته و زیر چشمش نیز فرو رفته بوده است. پزشک زندان به او گفته است که سکته مغزی خفیف داشته است اما حتی جهت آزمایش او را تا ۲۵ آذر به بیمارستان منتقل نکرده بودند… ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی