امروز:   مهر ۱, ۱۳۹۸    

Archive for دی ۷ام, ۱۳۹۶

دختر اهوازی : در استادیوم احساس امنیت کردم و منقلب نشدم

786217_668«وقتی دست‌هایم را بالا می‌بردم می‌فهمیدند که زن هستم. البته آنها هم با تکان دادن سر اطمینان‌ می‌دادند که قرار نیست تو را لو بدهیم. من فقط امنیت را حس می‌کردم. خبری از حتی یک نگاه اشاره یا آزار نبود. هیچ چیزی من را «منقلب» نکرد. شاید این نگاه‌های آزاردهنده وقتی برای استقبال از تیم به هتل و فرودگاه رفته بودم، وجود داشت اما در استادیوم احساس امنیت می‌کردم.»../ ادامه مطلب »

کودک همسری و چالش ها

1aدر پیمانی جهانی که در سال ۱۹۸۹ بسته شد و در سازمان ملل به تصویب رسید، هر فردی که دارای سنی کمتر از ۱۸ سال باشد، کودک به حساب می آید. به دلیل اینکه ازدواج در سنین پایین، روز به روز در حال افزایش است، باید به طور جدی تر به خطرات و عوارض کودک همسری پرداخته شود…/ ادامه مطلب »

برنامه‌یی برای مبارزه با آلودگی هوا وجود ندارد

آلودگی-هوامطالب انتشار یافته در رسانه‌های داخلی و سخنان مقام‌های مسئول در این زمینه، کپی همان مطالبی است که هرساله آن‌ها را می‌خوانیم یا می‌شنویم. ما نزدیک به سه دهه است که افزایش روند آلودگی هوا را شاهدیم و باوجود آن تمامی دولت‌ها در این مورد بی‌عملی نشان داده‌اند. تمامی شواهد موجود نشان می‌دهند که هیچ عزم جدی‌ای برای مقابله با این معضل در دولت روحانی وجود ندارد…/ ادامه مطلب »

چرا جنبش زنان باید ضدسرمایه داری باشد

img_47329در بازتولید نیروی کار مقدار زیادی کار بدون دستمزد وجوددارد که به دست زنان انجام می‌شود. در دوره دولت‌های رفاه، جنبش‌های اجتماعی دولت‌ها را مجبور به تقبل بخشی از این بازتولید کردند؛ از طریق حق بازنشستگی، بیمه، مراقبت های بهداشتی، آموزش و…. اما نئولیبرالیسم از زیر بار آن شانه خالی کرده و با انداختن بار این هزینه‌ها به دوش خانواده‌ها و عموم مردم سعی دارد از طریق کاهش بارمالیاتی، نرخ سود خود را افزایش دهد و در این راستا شیوه‌های زندگی شهری مبنی بر مصرف‌گرایی وفردگرایی هم ترویج می‌شود…/ ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی