امروز:   مهر ۱, ۱۳۹۸    

Archive for دی ۸ام, ۱۳۹۶

اعتراض‌ به فقر، استبداد مذهبی

mshhdDokhtare-ba-jpgاعتراض انفرادی به حجاب اجباری

خبرها حاکی از آنست که برغم تدابیر شدید امنیتی اعتراض ها و تظاهرات عمومی علیه فقر و گرانی و استبداد مذهبی در ایران به سرعت به دیگر شهرهای ایران از جمله کرمانشاه سرایت کرده است… به نظر می‌رسد که همان‌طور که در تجمعات اعتراضی به وضعیت اقتصادی، مردم فراتر از جریان‌های سیاسی اصلاح طلب و محافظه‌کار ظاهر شده‌اند، در برابر خواست آزادی نیز زنان پیشروتر از بقیه اقشار بوده‌اند ادامه مطلب »

در گرامی روز تولد شاعر نامدار معاصر فروغ فرخزاد

Farokhzadسخن از روزست و پنجره های باز
و هوای تازه
و اجاقی که در آن اشیای بیهوده می سوزند
و زمینی که ز کشتی دیگر بارور است
و تولد و تکامل و غرور ادامه مطلب »

از سخنان زهرا آیت‌اللهی علیه زنان تا وعده‌های رئیس پلیس تهران

macholandkhaberخبر های حوزه زنان از دوم تا هشتم دی ماه

خانواده‌هایی که قبلاً قادر به تأمین هز‌ینه‌ خوراک و تحصیل چندین بچه بودند، حالا گزارش می‌دادند که با موقعیت غیرممکنی مواجه‌اند. هیچ‌کدام از روستاها هیچ راهی برای ثبت علمی تغییرات نداشتند یا حقیقتاً هیچ ضرورتی برای این کار نمی‌دیدند. همه‌ آنچه که می‌دانستند این بود که آب‌وهوا تغییر کرده بود و در منطقه‌ای که قبلاً قادر به پرداخت هزینه‌ مدرسه‌رفتن دخترانشان بودند؛ حالا دیگر توانایی این کار را نداشتند. تنها راه‌حل این بود که یکی یا تعداد بیشتری از دختران ازدواج کنند ادامه مطلب »

تظاهرات مردم مشهد و چند شهر ایران در اعتراض به گرانی

mashad_12262017برخی شعارهای تجمع پنجشنبه در مشهد عبارت بوده است: «اسلام رو پله کردین، ملت رو ذله کردین»، «مرگ بر روحانی»، «مرگ بر دیکتاتور»، «پلیس برو دزد رو بگیر»، «ملت ما بیدار است، از دزدی بیزار است»، «نترسید، نترسید ما همه با هم هستیم!»../ ادامه مطلب »

گورخواب‌های بی‌گور

۱معتادان بی‌خانمان نصیرآباد می‌گویند، بیشتر گورخواب‌ها دوباره کارتن‌خواب شدند و شب را در بیابان و باغ‌ها می‌مانند. تابستان اقامتگاه جدید کارتن‌خواب‌ها لو رفت، ماموران ریختند، جمع‌شان کردند و نی‌ها را هم از بین بردند. حالا «مریم» و «عزیزه»، بالای گودی، شانه به شانه دیوارها ایستاده‌اند و از وضع‌شان می‌گویند…/ ادامه مطلب »

مادرانی که دهانشان بوی شیر می دهد

2پدیده « کودک همسری» که خود نوعی خشونت علیه کودکان به شمار می رود. سال‌هاست که به دغدغه فعالان حقوق کودک تبدیل شده است. اگرچه تاکنون هیچ آمار رسمی از ازدواج کودکان در ایران در دسترس نیست. -زیرا کم نیستند خانواده هایی که بدون ثبت رسمی ازدواج، دختران شان را به عقد مردی بزرگسال در می آورند- با این حال به گفته برخی از آمارها بیش از ۵ درصد ازدواج ها مربوط به ازدواج با کودکان زیر ۱۵ سال است که رقمی بیش از ۲۸ هزار کودک دختر را در هر سال شامل می شود…/ ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی