امروز:   مهر ۲۹, ۱۳۹۸    
فيسبوک

Archive for دی ۱۱ام, ۱۳۹۶

زنان هم «نان‌آور» خانه هستند

1 محدودیت در اشتغال زنان باعث کاهش رشد اقتصادی می‌شود

میزان اهمیت به زنان به ویژه زنان جوان در یک کشور می‌تواند منجر به تسریع در فرآیند توسعه یافتگی آن کشور گردیده و به عنوان یکی از شاخص‌های توسعه به آن نگریست. این به آن معنی است که بهبود موقعیت زنان موجب مشارکت اجتماعی بیشتر آنان و در نتیجه سرعت بخشیدن به فرآیند پیشرفت و توسعه جامعه می‌گردد ادامه مطلب »

شدت نابسامانی‌ها از آستانه تحمل مردم عبور کرده

Saeid_Madaniسعید مدنی، پژوهشگر مسائل اجتماعی و جامعه‌شناس در تحلیل اعتراضات
اعتراضات چند روز اخیر تبعات و تحلیل های مختلفی را در پی داشته است. اینکه یک باره و خودجوش در شهرهای مختلف کشور ادامه پیدا کرد، حتی در شهرهایی که هرگز انتظاری از آنان نمی رفت که ندایشان را با تجمعات و شعارهایشان به گوش مسئولان برسانند، نشان داد موضوع پیچیده تر از آن است که نشود آن را جدی گرفت ادامه مطلب »

درد دل های تکان دهنده یکی از زنان شرکت‌کننده در تظاهرات سراسری

درد دل های تکان دهنده یکی از زنان شرکت‌کننده در تظاهرات سراسری: رهبر دستهای منو نگاه کن، من زحمتکش هستم یا تو؟ بچه‌هام گرسنه می‌خوابن

این در حالیست که صادق لاریجانی نشسته در سالنی مجلل دستور سرکوب معترضین و از جمله این بانو را صادر می کند!

۱۱ دی / ۱۳۹۶

به‌کارگیری کودکان در کارگاه های تفکیک زباله توسط پیمانکاران شهرداری

1نماینده مردم بویین زهرا در مجلس : متاسفانه همچنان شاهد به کارگیری کودکان در کارگاه های تفکیک زباله از سوی برخی پیمانکاران سودجوی شهرداری پایتخت هستیم بنابراین ضمانت اجرایی بخشنامه ها بسیار مهم است زیرا با بخشنامه شعاری، بدون دستورالعمل و ضمانت اجرایی نمی توان وضعیت کودکان زباله گرد را سامان داد”. وی فقر اقتصادی، را از عوامل موثر در زباله گردی کودکان دانست…/ ادامه مطلب »

کوی دانشگاه تهران: «دانشجو آگاه است، با کارگر همراه است» + ویدیو

۱شدانشجویان دانشگاه تهران شنبه ۹ دی به اعتراض‌ها پیوستند. آنها هنگام اعتراضات در سردر دانشگاه شعار می‌دادند: «اصلاح‌طلب، اصول‌گرا، دیگه تمومه ماجرا»، «هم غزه، هم ایران، سرکوب زحمتکشان»، «دانشجو آگاه است، با کارگر همراه است.» پلیس ضدشورش همراه با گروه‌های لباس‌شخصی و بسیج دست به سرکوب اعتراض آنها زدند…/ ادامه مطلب »

ضرورت تزریق امید به ورزش زنان

Ähnliches Fotoبا توجه به اهمیت ورزش زنان، فراهم کردن امکانات زیرساختی و فضاهای مناسب برای ورزش زنان از گام‌های اولیه‌ای است که زمینه‌سازی‌های لازم برای عملیاتی کردن آن انجام نشده و فقدان امکانات و تجهیزات ورزشی از بزرگترین معضلاتی است که مانع از ورزش زنان شده است. البته این کمبودها فقط در سطح ورزش عادی و روزانه شهروندان نیست و دایره‌ای به مراتب گسترده دارد… ادامه مطلب »

درخواست دانشجویان برای خروج از ایران بیشتر شده‌است/آینده شغلی مبهم و نبود درآمد علت فرار مغزها

۲کشور ما برای ادامه تحصیل در دوره‌های مختلف امکانات خوبی دارد، اما مشکلی که دانشجویان دارند و منجر به رفتن آن‌ها از ایران می‌شود، بحث اشتغال و درآمد است که وضعیت مبهمی دارد و این بخش آن‌ها را به بیرون از کشور می‌کشاند…/ ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی