امروز:   آذر ۲۳, ۱۳۹۸    
فيسبوک

Archive for دی ۱۲ام, ۱۳۹۶

جمعی از وکلا و حقوق‌دانان: وفق قانون شهروندان ایران «حق مطلق» برگذاری «تجمعات مسالمت آمیز» دارند

99424676_mediaitem99424672 جمعی از وکلا و حقوق‌دانان با انتشار بیانیه‌ای ضمن اشاره به پیوستن ایران به اعلامیه جهانی حقوق بشر و میثاق حقوق مدنی و سیاسی٬ تاکید کردند که شهروندان ایران «حق مطلق» برگذاری «تجمعات مسالمت آمیز» دارند.این وکلا و حقوق‌دانان در ادامه ضمن همدردی با خانواده‌های داغ دیده در جریان اعتراضات سراسری٬ خواستار آزادی بی‌قید و شرط بازداشت شدگان٬‌شدند…/ ادامه مطلب »

نسرین ستوده حقوقدانان و روشنفکران ایران را به حمایت از مطالبات مردم فراخواند

1نسرین ستوده، حقوقدان و وکیل دعاوی در ایران در گفتگو با رادیو بین المللی فرانسه، وکلا، حقوقدانان و روشنفکران این کشور را به حمایت از مطالبات به حق و تظاهرات مسالمت آمیز مردم ایران برای رسیدن به خواسته هایشان فراخوانده است. برگزاری تجمعات، به گفتۀ ستوده، حق قانونی مردم ایران است و این حق باید در عمل به رسمیت شناخته شود…/ ادامه مطلب »

بیانیه ی مادران پارک لاله در مورد اعتراضات اخیر

۳1سی و نه سال پیش، درست در چنین روزهایی در دی ماه سال ۱۳۵۷، خانواده ها با تحصن در دادگستری تهران،خواستار آزادی زندانیان سیاسی شدند و با همت و اراده ای قوی و همراهی مردم توانستند زندانیان سیاسی را آزاد کنند. این روزها نیز تظاهرات مردمی به تمام شهرهای ایران رسیده است و صدای “زندانی سیاسی، آزاد باید گردد”، از هر گوشه و کناری شنیده می شود. امید داریم که این مبارزات و پیگیری های رهایی بخش، استمرار یابد و مردم بتوانند این راه سخت و ناهموار را تا رسیدن به نتیجه ادامه دهند و طرحی نو در اندازند…/ ادامه مطلب »

نامه به نسل نوین جویندگان آزادی و برابری

mashad_12262017جمعی از دانشجویان آزادی خواه و برابری طلب دهه هشتاد شمسی: «درود بر آنانی که جهانی بهتر را برای همین امروز و برای همگان می‌جویند و با دستهای پر از خشمشان در دستان همدیگر در برابر سپاهی از آهن و ارتجاع و سرمایه صف بسته‌اند. این نامه کوتاه را در زمانی می نویسیم که رعد و برق خشم مردمی از ثروت‌اندوزی حاکمان، بارانی از قیام و طغیان در شهرهای سراسر ایران سرازیر کرده و امیدی جمعی برای از بن افکندن نابرابری و دیکتاتوری را بربالیده است. مردمی که علیرغم تفاوت‌هایشان در یک چیز اشتراک دارند: از فقر و استبداد به ستوه آمده‌اند و دیگر امیدی به وعده‌های پوچ مدعیان اصلاح و اعتدال نمی‌بینند…» ادامه مطلب »

مصرف «گل» دانش‌آموزی شد!

Bildergebnis für ‫عکس کودکان در حال کشیدن مواد مخدر گل‬‎زمانی بر کاغذ سفید دفترهای نقاشی‌شان گل می‌کشیدند و در خیابان گل کوچک و گل یا پوچ بازی می‌کردند، کودکان و نوجوانانی که با اسم موادمخدر نیز بیگانه بودند و تنها هیجان زندگی‌شان فشار زنگ در همسایه و فرار در پی آن بود، با هم بودند اما دورهمی‌هایشان عطر و بوی سیگار، گل، حشیش و… نداشت و بوی کودکی، نوجوانی، رفاقت، صداقت و پاکی می‌داد. زمانه که عوض شد… دغدغه‌مند مسائلی شدند که برای اغلب افراد جامعه تعجب‌برانگیز و تاسف‌آور است؛ آنها دغدغه سیگار و موادمخدر یافتند… ادامه مطلب »

تجمع‌ها باید در سالن سربسته برگزار شود!

آغاز طرح پنهان کردن اعتراض‌های مردمی؛ هم‌زمان با گسترش اعتراض‌های مردمی در شهرهای مختلف، مشاوران رئیس دولت و برخی از نمایندگان مجلس خواستار ایجاد محدودیت بیشتر برای اعتراض‌های خیابانی و «طرح‌های جایگزین» شدند. ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی