امروز:   مهر ۲۹, ۱۳۹۸    
فيسبوک

Archive for دی ۱۴ام, ۱۳۹۶

معلمان تهران: اعتراضات اخیر در نابرابری‌های عظیم اجتماعی ریشه دارد

2018-01-04_851_armin-sadeghiمعلمان نوشته‌اند قدرت خرید بازنشستگان در یک دوره هشت ساله ۶۷ درصد کاهش یافته است. بازنشستگان بارها با خواست جبران خرید خود تجمع مسالمت‌آمیز برگزار کرده‌اند اما هر بار «همواره با بی توجهی کامل و یا با دادن وعده‌های دور از واقعیت و عمل روانه شده‌اند. آن ها خواستارند با آزادی فعالان صنفی زندانی و بازگشت به کار آن‌ها، جرم‌زدایی از فعالیت‌های صنفی، به رسمیت شناختن حق تجمع و اعتراض، و شناسایی و مجازات عاملان فساد اقتصادی گام کوچکی برای تصحیح اشتباهات گذشته بردارند.روز گذشته تائید شد که دو دانش‌آموز در تظاهرات‌ سراسری در خمینی‌شهر جان خود را از دست داده‌اند. اسامی این دو دانش‌آموز آرمین صادقی ۱۳ ساله و شایان اعلام شده است…/ ادامه مطلب »

ملاحظاتی درباره واکنش های اعتراضی مردم در روزهای اخیر

۳اگر انباشت درازمدت نارضایتی ومطالبات سیاسی واقتصادی بی پاسخ وجود نمی داشت، وبا تداوم وتشدید فقر و فساد و تبعیض، نقض قوانین و تضییع حقوق انسانی وقانونی افراد، گروهها و اقلیت های قومی ومذهبی، خلف وعده وپشت گوش انداختن های پی درپی قول وقرارها روبه رونمی شدند، چه بسا اعتراضات درابعاد گستره کنونی امکان بروز وتداوم نمی یافتند. آگاهان بسیاری از درون وبیرون حکومت بروز واکنش های اعتراضی گستردوتر را درصورت تداوم وتشدیدتنگناهای معیشتی ، فقر وبیکاری پیش بینی می کردند…/ ادامه مطلب »

نرگس محمدی:اگر زندان نبودم…

narges-Mohammadi2نرگس محمدی، مدافع حقوق بشر و نائب رییس کانون مدافعان حقوق بشر با صدور اطلاعیه‌ای از درون زندان اوین، با تأکید بر حق راهپیمایی مسالمت آمیز و داشتن نهادهای مدنی، اولین و ضروری ترین اقدام در رفع بی‌عدالتی و فساد را ممانعت از تصویب لایحه بودجه سال ۹۷ عنوان کرد../ ادامه مطلب »

بازتولید “مرتضوی”‌ و “حیدری‌فر” در کهریزک‌های جدید

Protests_Demo_Mortazavi_1396خیزش عمومی مردم در بیش از صد شهر بزرگ و کوچک کشور همه‌روزه دستگیری‌هایی را به همراه دارد که جمهوری اسلامی هرگز آمار روشن و دقیقی از آن به دست نمی‌دهد. در شهر تهران دستگیرشدگان را بر ون‌های نیروی انتظامی سوار می‌کنند تا به پایگاه‌های پلیس برسانند. بین راه دستگیرشدگان مجبور می‌شوند که سرشان را وسط پاهایشان مخفی کنند تا نتوانند مسیر و محل بازداشت‌شان را ردیابی نمایند../ ادامه مطلب »

هفتمین روز؛ ادامه اعتراضات مردمی در حداقل ۴ شهر ایران

7-day-map-1024x691 اعتراضات مردمی که از ۷ دی ماه به خیابانها کشیده شد پس از گذشت ۷ روز کماکان ادامه دارد، امروز چهارشنبه حداقل ۴ شهر ایران صحنه اعتراضات مردمی بود. هر چند عمده اعتراضات بصورت مسالمت آمیز برگزار شد اما گزارشاتی نیز از برخورد خشن نیروهای انتظامی با معترضان دریافت شده است../ ادامه مطلب »

روزی که می‌ترسیدیم و آرزویش را داشتیم رسید

1سال‌هاست که اقتصاددان و فرهنگی و هنرمند و هر کس که صاحب تخصصی است لازمه بهبود اوضاع را تغییری شگرف در سیاست‌های کلی جمهوری اسلامی می‌داند و این حقیقت را همواره سربسته و آهسته گفته‌اند که تا روحانیان بر سر کارند و نظامیان پای کار و احکام فقهی زیربنا، کوچک‌ترین روزنه‌ی تحول بسته است…/ ادامه مطلب »

فراخوان سازمان ملل به پرهیز از اعمال خشونت

1آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل نیز از کشته شدن معترضان ایرانی در جریان تظاهرات اعتراضی در هفت روز گذشته اظهار تأسف کرده و با انتشار بیانیه‌ای از جمهوی اسلامی خواسته است که از اعمال خشونت بیشتر علیه معترضان بپرهیزد…/ ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی