امروز:   آذر ۲۳, ۱۳۹۸    
فيسبوک

Archive for دی ۱۹ام, ۱۳۹۶

سه تن از دستگیرشدگان اخیر در زندان‌های ایران کشته شده‌اند

jpg_259_0به گزارش “کمپین حقوق بشر در ایران” یک جوان دست فروش، به نام وحید حیدری، که در جریان ناآرامی های شهر اراک در دهم دی ماه گذشته دستگیر شده بود، در زندان جان خود را از دست داده است. مقامات زندان مدعی اند که او در زندان خودکشی کرده و علت دستگیری او حمل ده گرم هروئین بوده است. عموی وحید حیدری، گفته است که جنازۀ برادرزاده اش را در شانزدهم دی ماه و در محلی که مأموران امنیتی در بهشت زهرای اراک تعیین کرده بودند، به سرعت دفن کرده اند../ ادامه مطلب »

مادران پارک لاله: آزادی بدون قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی را خواهانیم!

2سرکوب و به قتل رساندن حداقل ۲۱ نفر از مردم بیدفاع و بازداشت بیش و کم نزدیک به ۲۰۰۰ نفر از معترضان و پادگانی کردن بسیاری از شهرها و روستاها در روزهای اخیر، نشان از ترس و زبونی حکومتی دارد که در برابر اراده قوی مردمی که جان شان به لب رسیده، ناتوان است..برخی از زندانیانی که در شهرستانها هستند نیز درهیچ کجا نامی از آنها نیست و خانواده ها را به شدت تهدید کرده اند که اگر در مورد زندانی خود اطلاع رسانی کنند، آنها را در زندان نگاه خواهند داشت…/ ادامه مطلب »

نقش تحولات جامعه کارگری در شناسایی نسل دوم حقوق بشر

نقش تحولات جامعه کارگری در شناسایی نسل دوم حقوق بشر/ محمد مقیمیحق هایی مانند آزادی کار، حق داشتن کار و شغل، حق دریافت مزد برابر برای کار برابر، آزادی سندیکایی، حق اعتصاب، حق مشارکت کارگران در تعیین شرایط کار و مدیریت شرکت به طور جمعی و غیره از جمله حقوق و آزادی های مربوط به کار و کارگران است که در اسناد بین المللی حقوق بشری به رسمیت شناخته شده است… ادامه مطلب »

تنها رهبر ارکستر زن ایرانی در «تالار وحدت» روی صحنه می‌رود

photo_2018-01-06_11-47-37_0ارکستر “نغمه‌باران” در ۲۶ دی ماه/ ۱۶ ژانویه در تالار وحدت و در قالب جشنواره موسیقی فجر با رهبری نزهت امیری، تنها رهبر ارکستر زن ایرانی داخل کشور روی صحنه خواهد رفت و قطعاتی از استادان دهلوی، حنانه، لشگری، خرم و کریم قربانی را خواهد نواخت. این گروه موسیقی قرار است به رهبری تنها رهبر ارکستر زن ایرانی درون کشور روی صحنه اجرا داشته باشد. پیش از این تنها یک بار در سال ۱۳۸۹ نازنین آقاخانی که یکی دیگر از زنان فعال در این عرصه و مقیم کشور اتریش است به ایران سفر کرد و درحالی‌که باردار بود، ارکستر سمفونیک تهران را تمرین داد. ادامه مطلب »

الهه سرور، خواننده افغان تبار ایرانی برای تظاهرات مردم در ایران خوانده است

برآورده نشدن نیازهای اقتصادی باعث بروز عصبانیت، خشونت و افسردگی می‌شود

7…وقتی به ریشه‌های خشونت برمی‌گردیم، تماما زاییده از فقدان ارضای نیازهای اولیه است. این نیازها از آب و خوراک و مسکن شروع می‌شود و تا امنیت و ازادی بیان پیش می‌رود. وقتی انرژی برآورده نشدن این نیازها درون‌ریز باشد، باعث ایجاد افسردگی و اعتیاد می‌شود و افراد جامعه خودشان را از بین می‌برند. اگر برون‌ریز باشد خشم، اعتصاب و خشونت نمود آن می‌شود… ادامه مطلب »

بیانیه‌ی گروهی از فعالان چپ ایران

به مردم شریف و آزاده‌ی ایران! ده روز از خیزش سراسری شما در شهرهای کوچک و بزرگ ایران می‌گذرد که حاصل آن تاکنون ده‌ها کشته و صدها دستگیری و شمار زیادی مجروح بوده است. در این شرایط ما امضاکنندگان این نامه وظیفه‌ی خود می‌دانیم که همدلی خود را با شما ابراز کنیم. بر مردم آزاده، به‌ویژه جوانان و بخش وسیعی از منتقدان اجتماعی، روشن است که نارضایتی انباشته از وضع اسف‌بار معیشتی و سیاسی در ایرانِ ما اساسی‌ترین عامل این خیزش است. در‌حالی‌که گرانی، بیکاری، فساد، تبعیض و بی‌عدالتی بیداد می کند، مسئولان یا نسبت به این رنج‌ها بی‌توجه‌اند یا ناتوان از حل آنها… ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی