امروز:   مهر ۲۸, ۱۳۹۸    
فيسبوک

Archive for دی ۲۰ام, ۱۳۹۶

نگرانی نهادهای حقوق بشری از “شکنجه” و مرگ‌های مشکوک در زندان‌های ایران

1نهادهای بین‌المللی حقوق بشری نگران سرنوشت معترضان زندانی در ایران هستند. از عاصمه جهانگیر خواسته شده تا “به هر شیوه ممکن” وضعیت بازداشت‌شدگان را پیگیری کند. دانشگاهیان نیز نگران امنیت دانشجویان دستگیرشده هستند.عفو بین‌الملل افزوده است که علاوه بر مورد سینا قنبری، مرگ دست‌کم ۴ زندانی دیگر، از جمله دو مورد مرگ در قرنطینه اوین، گزارش شده است. ../ ادامه مطلب »

«خامنه‌ای از هاشمی رفسنجانی مکارتر بود »

22.jpg__580x300_q85_box-0,15,624,335_crop_detail_subsampling-2هاشمی رفسنجانی دنیا و آخرت خود را برای رهبری آقای خامنه‌ای فدا کرد. او فرد فاقد صلاحیت شرعی و قانونی را به رهبری رساند. خدا در آخرت به دادش برسد! اما دنیایش را هم فدا کرد. چرا که آقای خامنه‌ای از او مکارتر بود. وقتی از نردبان رفسنجانی و خبرگان بالا رفت نردبان را پرت کرد و دوست پنجاه ساله خود را که رهبریش را مدیون او بود حذف کرد…/ ادامه مطلب »

بازداشت ۳۷۰۰ نفر در ناآرامی های اخیر

792678_641محمود صادقی٬‌ نماینده مجلس اعلام کرد که در تجمع‌های اخیر در ایران سه هزار و ۷۰۰ نفر بازداشت شده‌اند.این عضو کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به اینکه بازداشت افراد در اعتراضات سراسری ایران توسط نهادهای مختلف انتظامی و امنیتی بوده، اعلام کرد: نمی‌توان آمار دقیق دانشجویان دستگیرشده را اعلام کرد.:/ ادامه مطلب »

فراخوان ادامه تجمع مقابل زندان اوین تا آزادی آخرین نفر

Invitation_to_continue_فراخوان ادامه تجمع مقابل زندان اوین تا آزادی آخرین نفر دعوت به اتحادی دوباره مقابل بازداشتگاه اوین: در حمایت از بازداشت شدگان و دانشجویان معترض و همبستگی با دراویش متحصن.خواسته های به حق ما در روز چهارشنبه ۲۰دی ماه مقابل زندان اوین همانند روز سه شنبه به شرح زیر است:
_ رسیدگی و آزادی معترضان ، بدون وثیقه و بدون تشکیل پرونده ی قضایی تا آخرین نفر
_ اطلاع رسانی وضعیت بازداشت شدگان به خانواده هایشان ادامه مطلب »

زنان عربستان در ورزشگاه ها

img_47539قانون جدید عربستان سعودی برای امکان حضور بانوان در ورزشگاه‌ها که در ماه اکتبر سال گذشته اتخاذ شده بود، آخر این هفته‌ اعمال می‌شود. در یازده هفته‌ گذشته تغییراتی برای حضور بانوان در سه استادیوم عربستان انجام شد به ‌این‌ ترتیب آخر این هفته‌ سه مسابقه فوتبالی در عربستان سعودی با حضور تماشاگران زن برگزار می‌شود. این اولین بار است که چنین اتفاقی در کشور عربستان می‌افتد./ ادامه مطلب »

جان باختن وحید حیدری در بازداشتگاه اراک: «گرفتند و زدند و کشتند و حالا آبرویش را می‌برند»

1خانواده و بستگان وحید حیدری، جوان معترض اراکی که دهم دی ماه ۱۳۹۶بازداشت و روز شنبه، ۱۶ دی ماه جنازه اش به خاک سپرده شد در مصاحبه با کمپین حقوق بشر در ایران گفتند که ادعاهای مربوط به اعتیاد و یا همراه داشتن مواد مخدر واقعیت ندارد. محمد نجفی، وکیل دادگستری در شهر اراک در مصاحبه با کمپین گفت که خانواده آقای حیدری به شدت تحت فشارهای امنیتی هستند و مجبور شده اند او را در قبر و مکانی دفن کنند که ماموران امنیتی تعیین کرده‌اند…/ ادامه مطلب »

گزارش آماری از اعتراضات اخیر در ایران – شماره دوم / لیست هویت ۴۲۰ بازداشت شده

7day-fa2بنابر گزارش پیش رو، بر اساس اطلاعات منتشره از سوی منابع غیر دولتی که صحت آن با انتشار اسناد کافی مورد بررسی و تایید قرار گرفته است، اعتراضات در ایران در طی ۷ روز در تمام ۳۱ استان ایران، در ۷۲ شهرستان و ۷۵ شهر گسترش یافت. هر چند فرمانده انتظامی استان قم در این رابطه بصورت کلی اظهار کرد “در جریان اخیر بیش از ۸۰ نقطه کشور دچار مشکل شد”../ ادامه مطلب »

گلرخ ایرایی: برماست که این بساط ظلم و تزویر را برچینیم

golrokh-deymah-300x191گلرخ ابراهیمی ایرایی، کنشگر مدنی محبوس در بند زنان زندان اوین در پی حوادث اخیر در ایران نامه ای سرگشاده نوشته است. خانم ایرایی در این نامه می نویسد “بساط عیش و سجاده سالوسی شان بر چیده خواهد شد اگر آگاهانه پای در مسیر بگذاریم و اگر واقع بینانه باور کنیم ره دراز است و پرهزینه و حریف قدر. بی شک هر دست آوردی هزینه ای خواهد داشت. اگر به آزادی از بند استبداد می اندیشیم، اگر می خواهیم گدای حق خود در خاک میهن و بر سفرهء خود نباشیم باید هزینه های این مسیر صعب العبور را هوشیارانه بسنجیم و هراسی از سختی های راه نداشته باشیم.”…
/ ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی