امروز:   دی ۳۰, ۱۳۹۶    
فيسبوک
انتخاب موضوع موردنظر
طنز
طنز
ژانویه 2018
د س چ پ ج ش ی
« Dec    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Archive for ژانویه 14th, 2018

ازدواج موقت: عهد مودت و عشق یا زندگی زیر سایه خشونت‌های پنهان؟

shutterstock_635555000تا زمانی که با مینو در فضای فیسبوک آشنا نشده بودم، نمی‌دانستم فسخ مدت زمان عقد موقت فقط در حیطه اختیارات مرد است. بدین معنا که اگر شما در جریان رابطه­‌ای که به عنوان عقد موقت یک‌ساله آن را به ثبت رسانده‌­اید، ناگهان متوجه شوید اشتباه کرده‌اید، مثلا با یک فرد آزارگر و خشونت‌گر همبستر و هم‌خانه شده­‌اید و طرف مقابلتان بیمار روانی است و روحیه آزاررسان دارد، باز هم باید منتظر باشید تا او به پایان آن رابطه رضایت بدهد. ادامه مطلب »

مردم، همیشه مردم

مقاله زیر حاصل نوعی بازبینی شخصی از وضعیت اخیر است و تلاش برای صورت‌بندی و درک خیزش، اعتراض یا قیامی که شکل‌های مختلف به خود گرفت و به ریشه‌ها و زمینه‌های مختلف و گاه متضاد منتسب شد. این مقاله در چند بخش تنظیم شده تا هر بخش جنبه‌ای از اعتراضات اخیر را بررسی کند. بررسی‌ای که ممکن است هنوز نابسنده و ناکافی باشد… هرچه هست دخالت آگاهانه در وضعیت از طرف مردم و اتحاد حداکثری شرط تحقق خواست‌ها در جغرافیای بحران‌زده‌ی خاورمیانه است. ادامه مطلب »

نامه گروهی از فعالان حقوق زنان خطاب به گزارشگر ویژه حقوق بشر: به ایران سفر کنید

گروهی از فعالان حقوق زنان با انتشار نامه‌ای خطاب به خانم عاصمه جهانگیر گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور ایران، ضمن ابراز نگرانی بابت وضعیت بازداشتی‌های حوادث اخیر ایران، خواستار تلاش او برای سفر به ایران برای دیدن وضعیت زندانیان و رسیدگی به بازداشت‌های غیرقانونی و نقض گسترده حقوق بشر در ایران شدند. متن کامل این بیانیه به شرح زیر است: ادامه مطلب »

سوختن در آب، غرق شدن در آتش!

بیم و امید خانواده‌های دریانوردان تفتکش ایرانیبیم و امید خانواده‌های دریانوردان نفتکش ایرانی
چشم انتظار نشسته‌اند تا سمفونی آب و آتش تمام شود و بار دیگر در آغوش بگیرند عزیزی را که راهی آب کردند اما باید از دل آتش پیدایش کنند. داغ‌ اشک بر چشم‌هایشان نشسته و سردی انتظار بر صدایشان خش انداخته… گله دارند از صدای فریادی که به گوش نرسید… ادامه مطلب »

آرشیو مطالب قدیمی