امروز:   آذر ۲۳, ۱۳۹۸    
فيسبوک

Archive for دی ۲۷ام, ۱۳۹۶

زنان و اشتغال کاذب ؛ از دست‌فروشی تا گیس‌فروشی

218096001-parsnaz-ir با توجه به نگاه مردسالارانه کشور زنان معمولا با وجود تحصیلات برای شغل‌های مدیریتی جایگاهی ندارند و همین موضوع سبب می‌شود که آن‌ها در شغل‌های کاذب پررنگ‌تر دیده شوند.از انواع اشتغال کاذب می‌توان به دست‌فروشی مخصوصا دست‌فروشی در مترو یا گیس‌فروشی که به نوعی شغل جدید دختران محسوب می‌شود.. فرقی نمی‌کند موبا شد یا قرنیه چشم یا کلیه! وقتی مجبور باشی برای ادامه حیات از وجودت مایه بگذاری یعنی چیزی برای از دست دادن نداری… از یاد نبریم به اندازه تمام موهای طبیعی که در مغازه‌های بارنگ و لعاب‌های مختلف به چشم می‌خورد دخترانی هستند که جزوی از وجودشان را برای ادامه زندگی فروخته‌اند../ ادامه مطلب »

محرومیت کارگران در ایران از منزلت انسانى

26910290_1746486035401429_4672318867760152090_o-300x191جمهورى اسلامى همراه با سیستم و ساختار سیاسى اش، مولد ساختار ارزش هایی اخلاقى است که در آن حاصل کردن ثروت از طریق دزدى و رانت و رشوه تقبیح نمى شود، بلکه تمام مسئولین حکومتى و آقازاده ها به انجام آن افتخار مى کنند و آن را نوعى زرنگى تلقى مى کنند..این حکومتى است که مردمانش را به صرف کارگر بودن و ندار بودن که از قضا سیاست های خود حکومت و فساد مسئولانش اصلى ترین دلیل فقر مردمانش است، آن ها را تحقیر و تمسخر مى کند. امروز، قسمت اعظم شهروندان ایران به خاطر بى کفایتى مسئولان جمهورى اسلامى از فقر، بیکارى و کار در شرایط سخت با مزد پایین رنج مى برند ../ ادامه مطلب »

درِ بسته اوین به روی بهارستان‌نشینان

jpg_28_0 تلاش تعدادی از نمایندگان مجلس ایران برای بازدید از زندان‌ها هنوز به نتیجه نرسیده است. هر چند این درخواست‌ها بیشتر مربوط به بازدید از زندان اوین بوده است، در حالی‌که اکثر بازداشت‌شدگان تجمع‌های اخیر در دیگر استان‌های ایران زندانی هستند. هم‌چنین بیشترین کشته‌ها براساس آمار رسمی در استان‌های اصفهان، همدان، لرستان و خوزستان بوده است. با این حال نمایندگان این استان‌ها کمتر رغبتی برای بازدید از زندان‌ها و یا پیگیری وضعیت کشته‌شدگان نشان داده‌اند../ ادامه مطلب »

بیانیهٔ همبستگی فدراسیون جهانی جوانان دموکرات با جوانان و دانشجویان ایران

javanad-demokratفدراسیون جهانی جوانان دموکرات به‌کارگیری شیوه‌های خشن بازجویی از قبیل شکنجه برای در هم کوبیدن حرکت عظیم جوانان و دانشجویان را محکوم می‌کند. کافی است اشاره کنیم که تا کنون دست‌کم ۲۲ نفر در این حرکت‌های اعتراضی کشته و بیشتر از ۱۵۰۰ نفر دستگیر شده‌اند. فدراسیون جهانی جوانان دموکرات ازمقام‌های ایران می‌خواهد که نام کسانی را که در تظاهرات اعتراضی اخیر دستگیر و بازداشت شده‌اند، و نیز محل حبس آنها را منتشر کند../ ادامه مطلب »

«مادر سارو قهرمانی می گوید بدن فرزندش کبود بوده است»

سارو-قهرمانییکی از بستگان سارو قهرمانی : «مادر سارو از دیروز بارها فریاد زده که بدن فرزندش کبود بوده است، ماموران امنیتی اجازه برگزاری مراسم فاتحه‌خوانی در مسجد را نداده‌اند و بستگان آن‌ها برای تسلیت و خواندن فاتحه به خانه آن‌ها می‌آیند.».
محمود صادقی نماینده مجلس: بازداشت‌شدگان اعتراضات سراسری مجبور به خوردن دارو می‌شدند. …/ ادامه مطلب »

گزارشی از کشته‌شدگان اعتراضات اخیر/ به همراه لیست اسامی جان‌باختگان

map-protest-75-1024x691بر اساس آمارهای رسمی اعلام شده بیش از ۲۰ نفر در اعتراضات اخیر در خیابان‌هاکشته شده‌اند. روزنامه ایران به نقل از توییتی از وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد دو نفر از قربانیان اعتراضات اخیر دانش‌آموز بوده‌اند آرمین و شایان دو دانش آموز ۱۱ و ۱۳ ساکن استان اصفهان که به ضرب گلوله کشته شده‌اند. هنوز اطلاعات دقیقی از تعداد و مشخصات دقیق قربانیانی که در تظاهرات کشته شدند وجود ندارد…/ ادامه مطلب »

۴۸۱۰ مرگ منتسب به آلودگی هوا در تهران طی سال گذشته

57406048سرپرست گروه سلامت هوای وزارت بهداشت اظهارکرد: بر اساس برآورد وزارت بهداشت در سال ۹۴ در ۲۵ شهر بامجموع ۳۰ میلیون نفر جمعیت، ۱۲۸۰۰ مرگ منتسب به آلودگی هوا بوده است. همچنین در همین سال در تهران ۴۳۰۰ نفر در اثر آلودگی هوا فوت شده‌اند. افزون بر این در سال ۹۵ در شهر تهران با ا فزایش غلظت آلاینده‌ها، مرگ ۴۸۱۰ نفر منتسب به آلودگی هوا بوده است../ ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی