امروز:   آذر ۱۹, ۱۳۹۸    
فيسبوک
آخرین نوشته ها

Archive for دی ۲۹ام, ۱۳۹۶

کانون صنفی معلمان استان تهران: بازداشتی های معترضان دی ماه را آزاد کنید

کانون-صنفی-معلمانمعلمان استان تهران طی بیانیه ای در اعتراض به تداوم بازداشت معترضان دی ماه ۹۶، ضمن تاکید بر حق مشروع ملت ایران در جهت برپایی تجمعات اعتراضی به شکلی مدنی، آزادی همه بازداشت شدگان بویژه دانش آموزان، معلمان، دانشجویان و فعالان مدنی و کارگری را خواهان شد../ ادامه مطلب »

خشونت را نمی‌شود انکار کرد

Bildergebnis für ‫عکس منع خشونت علیه زنان‬‎فعالان و قانون‌گذاران زن از لایحه منع خشونت علیه زنان می‌گویند: «آیا ما به لایحه منع خشونت علیه زنان احتیاج داریم؟ ‌قطعا احتیاج داریم و تا الان هم برای ارائه آن تأخیر انجام شده و تاکنون دولت‌ها به‌ویژه نهادهای امور زنان دولت‌ها اهمال کرده‌اند و باید پاسخگو باشند. مشخصا درباره دولت‌های اصلاح‌طلب حرف می‌زنم. اینکه بگویند ما تحقیق کردیم و تحقیقات ما خمیر شد، فایده ندارد؛ چون کار دولت تحقیقات نیست. کار دولت اجرائی‌کردن کارهای لازم است…» ادامه مطلب »

کارورزی به دنبال انطباق فضای سیاسی و اقتصادی با نئولیبرالیسم است

dokhtar_daneshjoo1معنای کارورزی برای دانشجویان چیست؟
تاکنون طرح کارورزی از منظرهای مختلف مورد تحلیل و نقد قرار گرفته؛ پیامدهای این طرح در نسبت با تامین اجتماعی، نیروی کار شاغل، سیاست های کلان دولت و عواقب این خروج از قانون حداقلی کار پیش‌تر در رسانه‌های مختلف تشریح شده است. در این متن قصد نگارنده تشریح پیامدهایی است که این طرح برای دانشجو و فارغ‌التحصیل دارد و تلاش شده این طرح در نسبت با نظام آموزش عالی و تحولات آن بررسی شود. ../ ادامه مطلب »

روایت یک روز در روستایی در کرمان؛ سایه فقر بر سر مردمانی در دل کویر

2690427-300x191سمیه می گوید تا حالا هیچ پزشکی یا ماموری از مراکز بهداشت برای دیدن ما نیامده است. شنیده ایم که آنها روستاهای نزدیک شهر را سرکشی می کنند اما هرگز به اینجا نیامده اند. از تمام بچه‌های این دِه فقط ۲ نفر به مدرسه می روند آن هم چون پدرشان یک موتور دارد. نزدیک ترین مدرسه به این روستا ۴۰کیلومتر فاصله دارد و دو پسر ۷و ۹ ساله از میان تمام دختران و پسران دِه ادامه تحصیل می دهند../ ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی