امروز:   آذر ۲۳, ۱۳۹۸    
فيسبوک

Archive for بهمن ۵ام, ۱۳۹۶

آمار از گزارش وزارت کشور به حسن روحانی درباره اعتراضات سراسری

Porotest-in-iran معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور جزئیاتی از گزارش وزارت کشور به حسن روحانی، درباره اعتراضات سراسری دی ۱۳۹۶ را اعلام کرده بود. بنا به گفته این مقام ارشد، گزارش وزرات کشور به رئیس جمهوری اسلامی «فارغ از برداشت‌های شخصی، علائق جریان‌های سیاسی» و صرفاً بر اساس «داده‌های تخصصی و اطلاعات معتبر» تهیه شده است. بنا بر این گزارش شعارها ۳۰درصد اقتصادی و ۷۰ در صد سیاسی بوده و ۷۶ در صد اعتراض کنندگان زیر ۳۰ سال سن داشتند. از ۱۱۵ هزار شرکت کننده ۶ در صد زنان و ۹۴ در صد را مردان تشکیل می دادند. تعداد دستگیر شدگان ۳۷۴۴ نفر…/ ادامه مطلب »

سهیلا جورکش: ۳سال از درد و عذاب اسیدپاشی به صورتم می گذرداما هنوز کسی دستگیر نشده

قربانی-اسید-پاشیسه سال از اتفاق زنجیره‌ای اسیدپاشی اصفهان که در آن به صورت ناجوانمردانه در حال رانندگی به‌صورتم اسیدپاشیده شد می‌گذرد، اما هنوز هیچ کسی را دستگیر نکرده‌اند. من هنوز جواب سؤالم را نگرفته‌ام که به چه جرمی باید تا این اندازه درد بکشم و با چنگ و دندان بینایی ام را به‌دست آورم؟../ ادامه مطلب »

اعتراضات سراسری و لزوم تغییر استراتژی فعالان حقوق زنان

B4172A20-ADF7-4203-885F-E52103F7E268_w1200_r1_s-768x432« آغاز اعتراضات مردمی دی ماه در حقیقت تلنگری بود به جامعه تا نشان دهد، مردمی از طبقات فرودست در ایران مطالبات خاص خود دارند که با مطالباتی که تاکنون از طریق رسانه‌ها، تنها مطالبات مردمی ایران نشان داده می‌شد تفاوت دارد.. مردمی به خیابان آمدند که از فقر و گرانی و بی‌عدالتی به ستوه آمده‌اند و هیچکدام از جناح‌های موجود را قبول ندارند و مشخصا رأس نظام را نشانه گرفته‌اند. این اعلام حضور می‌تواند جهت و استراتژی مبارزه برای همه فعالین مدنی را تغییر دهد و در این میان جنبش زنان هم بی تأثیر نخواهد بود.»…/ ادامه مطلب »

تغییرات اجتماعی جدید در بساط زنان دستفروش

زنان-دستفروش-متروزنان دستفروش مترو فقط محصول تغییرات اقتصادی نیستند و به‌عنوان یک عامل تغییر اجتماعی باید مورد مطالعه قرار گیرند زیرا با این کار توانسته‌اند نظم‌عمومی و فضای‌عمومی یکی از مهم‌ترین مراکز عمومی تهران را به چالش کشیده و هر روز به همه یادآوری کنند که زنانی در این شهر هستند که احتیاج به کار دارند. زنانی که هیچ‌کس قادر نبوده برای‌شان کسب و کار مناسبی ایجاد کند..دستمزد اندک و نابرابر در اغلب محیط‌های کاری عاملی است که زنان دستفروش مترو تهران هم به آن اشاره می‌کنند… / ادامه مطلب »

فرماندار سرپل ذهاب: معلوم نیست کمک‌های مردم کجا رفته است

42047278_303خبرگزاری ایسنا به نقل از نماینده اورامانات در مجلس شورای اسلامی از جان باختن تعداد دیگری از زلزله‌زدگان به علت سرما خبر داد..فرماندار سرپل ذهاب گفته است که معلوم نیست پول‌هایی که سلبریتی‌ها برای زلزله‌زدگان از مردم جمع کردند کجا هزینه شده است. او از افراد مشهور خواسته تا به کمک ۱۲۰ زنی بروند که نان‌آورشان را در زلزله از دست داده‌اند.به گفته او هنوز ۶۰ درصد مردم حتی کانکس هم ندارند و زیر چادر زندگی می‌کنند…/ ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی