امروز:   آذر ۲۳, ۱۳۹۸    
فيسبوک

Archive for بهمن ۶ام, ۱۳۹۶

در شکنجه‌گاههای مخوف رژیم چه می‌گذرد!

16194069_303بر اساس گزارش‌هایی که از زندان‌های مخوف سراسر ایران به گوش می‌رسد، بازجویان و شکنجه‌گران ماشین امنیتی رژیم در محل استقرار خود در سیاهچال‌ها، با وارد آوردن فشار و شکنجه کردن دستگیرشدگانی که هیچ‌گونه دسترسی به وکیل‌مدافع ندارند، در حال سناریوسازی ابراز ندامت از سوی بازداشت‌شدگان جنبش اعتراضی توده‌ها هستند و تاکنون مرگ سینا قنبری در تهران، محسن عادلی در دزفول، وحید حیدری و شهاب ابطحی زاده در اراک، حسین قادری ، کیانوش زندی، سارو قهرمانی ، محمد نصیری در زنجان، علی پولادی در چالوس و چند نفر دیگر با عناوینی چون خودکشی یا زیاده‌روی در مصرف مواد مخدر و یا مرگ در حین درگیری مسلحانه در رسانه‌های رسمی و یا فضای مجازی مطرح شده‌اند…/

ادامه مطلب »

آرزوی هویت

آرزوی هویتاز معضل هویت کودکان با مادر ایرانی و پدر غیرایرانی بسیار گفتیم و بارها از مشکلات آنها سخن به میان آورده‌ایم. بنابراین شاید اکنون زمان آن فرارسیده تا مسئله مهم ایرانیان بی‌هویت را بررسی کنیم. برای برخی از خوانندگان این گزارش شاید باور این سخت باشد که هنوز برخی ایرانیان در عصر تکنولوژی و اینترنت دارای شناسنامه و هویت نیستند، اما آنها وجود دارند. افرادی با پدر و مادر ایرانی، اما بدون شناسنامه و هویت. در خوشبینانه‌ترین حالت ممکن این افراد سال‌ها از شناسنامه افراد مرده استفاده می‌کنند و از هویت واقعی خود در تمام عمر دور هستند… ادامه مطلب »

عفو بین‌الملل خواستار آزادی فوری «دختر خیابان انقلاب» شد

دختر خیابان انقلابسازمان عفو بین‌الملل روز چهارشنبه ۴بهمن در بیانیه‌ای، خواستار آزادی فوری و بی‌قید و شرط ویدا موحد، بانوی ایرانی معروف به «دختر خیابان انقلاب» شد. ویدا موحد که به تازگی هویت او در شبکه‌‌های اجتماعی منتشر شده است، ۶ دی ماه در تهران بازداشت شد. ادامه مطلب »

دو «بازرگان» در یک قاب

zendan-zananاین‌که رئیس کمسییون قضایی مجلس هم تایید کرده است که قربانیان قیام اخیر مردم ایران در زندان‌ها در اثر پشیمانی و شرمندگی دق کرده‌اند، دلالتی بر این است که نظام جمهوری اسلامی را نه می‌توان اصلاح کرد و نه می توا‌ن به اصلاح آن امید بست. هر آن‌چه هست دروغ و فریب و نیرنگ است که از بالای منابر صادر می‌شود و مانند یوغ بر گرده مردم بی‌پناه می‌نشیند.. در میان کسانی که به گفته قوه قضائیه و مجلس از پشیمانی دق کردند، بد عاقبت‌ترین آنها سارو بود که پدرش را به اعتراف وا داشتند. پدر عزادار سارو در جریان یک مصاحبه که از رسانه‌ها پخش شد مدعی شد که فرزندش اعتیاد داشته و با گروه‌های مسلح حشر و نشر داشته است../ ادامه مطلب »

نامه سرگشاده والدین آتنا دائمی به گزارشگر ویژه حقوق بشر در پی ضرب و شتم و تبعید

atena-daemi-dayemi-golroukh-golrokh-ebrahimi-irayi-iraiiروز گذشته آتنا دائمی و گلرخ ایرایی در زندان اوین مورد ضرب و شتم قرار گرفتند و سپس به زندان قرچک ورامین تبعید شدند. این دو زندانی که هم اکنون در قرنطینه بند ۳ این زندان نگهداری می شوند از وضعیت مناسبی برخوردار نیستند. والدین آتنا دائمی در نگرانی از سرنوشت فرزند خود در اولین قدم نامه ای سرگشاد خطاب به گزاشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران نوشتند و از وی خواستند “به عنوان یک زن و یک مادر و به حکم انسانیت صدای ما باشید…./ ادامه مطلب »

نماینده کرمانشاه فوت چند نفر را بر اثر سرما در مناطق زلزله‌زده تایید کرد

41729154_303مردم در مناطق زلزله‌زده مشکلات بسیار زیادی دارند. الان در این مناطق هوا خیلی سرد است و مردم امکانات و سیستم گرمایشی ندارند. بسیاری از این افراد در حالی در چادر مستقر هستند که برف اطراف آنها را فراگرفته و وسایل گرمایشی ندارند. خانم‌هایی در این مناطق هستند که دو، سه ماه است حمام نرفته‌اند. از این نوع مشکلات در مناطق زلزله‌زده زیاد است. قطعا با شروع فصل گرما باید منتظر شیوع بیماری های واگیردار در این مناطق باشیم که گریبانگیر مردم می شود./ ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی