امروز:   آذر ۲۳, ۱۳۹۸    
فيسبوک

Archive for بهمن ۸ام, ۱۳۹۶

سعید طوسی با “نفوذ بیت‌رهبری” از اتهام کودک‌آزاری تبرئه شد

Assad-Binakhahi-Sexual-Abuse-of-Childeren-in-Iran-by-Quran-Reciter-Saeed-Toosi-Cartoonمحمود صادقی نماینده تهران در مجلس از تبرئه و “اعمال نفوذ بیت رهبری” در پرونده سعید طوسی خبر داده است. حکم تبرئه طوسی با رای دو مستشار صادر شده است که نام آنها مشخص نیست.آقای صادقی در حساب کاربری توییتری خود خبر داده است که «شعبه ۵۶ دادگاه تجدیدنظر تهران بدون امضای رییس دادگاه با رأی دو مستشار از شعبه دیگر حکم صادره علیه مربی صوت و لحن مبنی بر ۴ سال حبس را نقض و او را تبرئه کرد؛ اسناد پرونده حاکی از اعمال نفوذ آشکار در فرایند دادرسی است. حدود ۲ سال بود که مدیرکل دادگستری پرونده را از دادگاه گرفته بود.»… ادامه مطلب »

این دخترها دیگر قربانی نیستند

لری نصار پزشک تیم ملی ژیمناستیک دختران آمریکا و از اعضای هیات علمی دانشگاه میشیگان اولین بار در سال ۲۰۱۶ متهم شد که تصاویر هرزه‌نگاری کودکان را نگه می‌دارد. طی چند ماه روشن شد که او بیش از ۱۵۶ کودک زیر سن قانونی را آزار جنسی داده است؛ کودکانی که سن آنها بین ۸ تا ۱۶ سال بود و هیچ‌کس حرفشان را باور نمی‌کرد چون آقای دکتر،‌ پزشک مشهور تیم ملی و یک عضو با آبروی هیات علمی یک دانشگاه مهم بود. ادامه مطلب »

شاهین ترکاشوند قربانی دیگر اعتراضات دی‌ماه ۹۶ در کرج:«گلوله به شکمش خورده بود»

حسن (شاهین) ترکاشوند، ۲۴ ساله از قربانیان اعتراضات دی ماه ۱۳۹۶ در ایران است که روز سه شنبه، ۲۶ دی ماه جنازه او تحویل خانواده و دفن شده است. یکی از اعضای خانواده حسن ترکاشوند گفت که او از ناحیه شکم مورد اصابت گلوله قرار گرفته و در بیمارستان جان باخته است. ادامه مطلب »

سهیل عربی در اعتراض به ضرب و شتم آتنا دائمی و گلرخ ایرایی دست به اعتصاب غذا زد

soheil-1سهیل عربی زندانی عقیدتی  که به دلیل نوشتن مطالب انتقادی در فیسبوک توسط دادگاه تجدید نظر به ۷ سال و نیم زندان محکوم شده، در اعتراض به ضرب و شتم و انتقال غیرقانونی آتنا دائمی و گلرخ ایرایی به شکنجه‎گاه قرچک دست به اعتصاب غذا زد. وی با ارسال نامه‌ای از زندان اوین نوشت: دو تن از یارانمان که جرمشان انسان دوستی و دفاع از حقوق مردمشان است را با ضرب و شتم به شکنجه‌‌گاه انتقال داده‌اند. آنگاه که گفتم کمترین کار برای قدردانی از انسان‎هایی که از خود گذشته‎اند تا جامعه‌شان را نجات دهند و کنون محبوس‌اند، شکستن درهای زندان است بسیاری مرا مورد تمسخر قرار دادند… ادامه مطلب »

بیانیه بیش از ۲۰۰ نفر از فعالان جنبش زنان در همراهی با اعتراض‌های خیابانی اخیر مردم

بیش از ۲۰۰ تن از فعالان حنبش زنان ایران با انتشار بیانیه‌ای از اعتراضات سراسری اخیر ایران دفاع کرده و با انتقاد از «جریان‌هایی» که حرکت خیابانی مردم معترض، فعالان مدنی، کارگران، زنان و دانشجویان را «زمینه‌ساز خشونت» می‌دانند، تاکید کرده‌اند: «خشونت هیچ‌گاه از طرف فعالان و مردم اعمال نشده و این حاکمیت بوده است که هر نقد و اعتراضی را با خشونت پاسخ داده است.» ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی