امروز:   آذر ۲۳, ۱۳۹۸    
فيسبوک

Archive for بهمن ۹ام, ۱۳۹۶

«دختران خیابان انقلاب» علیه حجاب اجباری در ایران اعتراض می‌کنند

 Dokhtaran-Engehlab-e1517245822756پس از انتشار خبر آزادی ویدا موحد از سوی نسرین ستوده هنوز مقامات قضایی کشور خبر آزادی ویدا موحد را رسماً تأئید نکرده اند، با این حال، اعتراض علیه حجاب اجباری در ایران به انحاء مختلف ادامه دارد. تاکنون عکس ۶ تن از زنانی که امروز ۹ بهمن حجاب خود را برداشته‌اند در تهران و اصفهان در فضای مجازی منتشر شده است ادامه مطلب »

وضعیت وخیم جسمانی رضا شهابی زندان اوین

reza shahabiکمپین دفاع از رضا شهابی، عضو زندانی هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه،‌ وضعیت جسمانی او را «وخیم»‌ اعلام کرد و نسبت به شرایط او هشدار داد . رضا شهابی در بند ۲۰۹ زندان اوین به سر می‌برد، کمپین افزود که او را «تحت فشار و آزار مضاعف» قرار داده‌اند و افزود: «هر روزه، تعدادی زندانی زیر بازجویی با وضعیت وخیم روحی و جسمی را با او هم سلول می‌کنند». ادامه مطلب »

شهلا شفیق: با دفاع از خشونت نمی‌توان از آزادی دفاع کرد

chafiq-chahla_0 زنان قدرت پیدا کردند تا حرف‌هایشان را بزنند. پس اتفاقی فرخنده رخ داده است. البته ممکن است در حواشی آن مسایل پوشالی هم رخ دهد یعنی این حرکت مورد سواستفاده قرار بگیرد تا آبروی فردی را ببرند یا دروغ بگویند. اما اصل قضیه روندی است که اتفاق افتاده است. اما این قدرت همگانی نیست و در زنان دیگر طبقات و قشرها هنوز ایجاد نشده است ادامه مطلب »

کودک مجرم محکوم به اعدام

وکیل‌ مدافع محمدرضا حدادی با اشاره به پرونده «محمدرضا حدادی» گفت که می طلبد تا ریاست قوه قضاییه در راستای ماده ۴٧٧ قانون آیین دادرسی کیفری از اختیارات edam-kodakanخود برای اعاده دادرسی این پرونده به دیوان عالی کشور دستور رسیدگی مجدد بدهد.  حدادی در سن ۱۵ سالگی در کازرون مرتکب قتل شده و تا به امروز که ۲۷ سال دارد، در زندان عادل آباد شیراز محبوس است ادامه مطلب »

در حمایت از نوازندگان زن، لغو کنسرت

bبنیامین بهادری، خواننده پاپ در اعتراض به جلوگیری از روی صحنه رفتن نوازندگان زن ، اجرای کنسرت را لغو کرد. نگین پارسا، نوازنده گیتار و مژگان ابوالفتحی، نوازنده سازهای کوبه‌ای دو هنرمندی‌اند که بنیامین بهادری در اعتراض به جلوگیری از روی صحنه رفتن‌شان کنسرت کرمان را لغو کرد ادامه مطلب »

خبرهای زنان در هفته گذشته

macholandkhaberبیکاری زنان تحصیلکرده سه برابر مردان …دختر خیابان انقلاب آزاد شد …نشنیدن صدای نسل جوان بخشی از آسیب های اجتماعی…تغییر استراتژی فعالان حقوق زنان بعد از اعتراضات دی ماه …… زنان در صدر پروفروش های بازار کتاب هستند اما جوایز به مزدان می رسد.. استفاده از امام جماعت زن در مدارس اصفهان…کشور ایران خط قرمزهای شرایط زیستی در بخش منابع آبی را رد کرده… ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی