امروز:   آذر ۲۳, ۱۳۹۸    
فيسبوک

Archive for بهمن ۱۰ام, ۱۳۹۶

مهدی کروبی خامنه‌ای را مسئول وضعیت کنونی ایران دانست

15627546_303مهدی کروبی در نامه‌ای سرگشاده به علی خامنه‌ای خواستار پاسخگویی رهبر جمهوری اسلامی به عملکردش به جای سخن گفتن از “جایگاه اپوزیسیون” شد. او خامنه‌ای را مسئول سیاست‌های دهه‌های گذشته دانست و خواستار “اصلاح ساختاری نظام” شد.او با اشاره به اعتراض‌های اخیر در شهرهای مختلف ایران، آنها را اعتراض‌هایی “علیه ظلم و فساد و تبعیض” خوانده است…/ ادامه مطلب »

پسران در همبستگی با دختران خیابان انقلاب

dokhtpe02دختران خیابان انقلاب همچنان تکثیر می‌شوند. در همان حال پسران هم در اعتراض به حجاب اجباری به آن‌ها پیوسته‌اند. در شبکه‌های اجتماعی تصویری از دو دختر انقلاب دیگر در تهران و یک مرد که به حرکت اعتراضی زنان ایرانی پیوسته منتشر شده است. دوشنبه شش زن در ایران با برداشتن روسری از سر و بالا رفتن از سکوها، حرکت ویدا موحدی را ادامه دادند، یکی از این زنان به نام نرگس حسینی بازداشت شده است. نسرین ستوده، وکیل دادگستری در گفت‌وگو با زمانه خبر بازداشت نرگس حسینی را تایید کرده و می‌گوید که وکالت او را به عهده خواهد گرفت../ ادامه مطلب »

۱۰۰۰ روز از حبس نرگس محمدی گذشت

19335557_303گزارشگران بدون مرز با انتشار گزارشی خواستار آزادی فوری نرگس محمدی شده‌اند. نرگس محمدی، خبرنگار و کنشگر حقوق بشر روز ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ بازداشت شد. این سازمان از جامعه جهانی خواسته است، برای آزادی او تلاش کند. بر اساس این گزارش، روز ۲۹ ژانویه مدت حبس نرگس محمدی از مرز ۱۰۰۰ روز گذشت…/ ادامه مطلب »

از «بازدید نکردن بند زنان اوین» تا تقاضای مادری زجر دیده برای لغو اعدام فرزندش

ramin-afshin-hossein-panahi-300x191سعیدی نماینده زن مجلس : باتوجه به آن‌که به‌گفته مسوولان زندان اوین، هیچ زنی در میان بازداشت‌شدگان فعلی وجود ندارد، از بند زنان بازدید نکرده و با این حال از بندهای ۲۰۹ و بخش‌هایی دیگر از زندان مردان بازدید کردیم../نامه شرافت زرینی مادر رامین حسین پناهی به آنجلا مرکل صدر اعظم آلمان: بخاطر ندارم که کی و چه روزی در کنار همه فرزندانم، با آرامش نشسته و به آنها نگاه کرده باشم../محمد حسین پناهی پدر رامین و افشین پناهی دو زندانی سیاسی کرد که در اعتصاب غذا بسر می‌برند، سه روز است در همبستگی با فرزندانش دست به اعتصاب غذا زده است../ ادامه مطلب »

دختران انقلاب:‌ «از زندان و شکنجه نمی‌ترسیم»

نهم بهمن ماه تصویر هشت زن در تهران و اصفهان و مشهد که روی بلندی ایستاده، شال‌های سفید و رنگی خود را به چوبی وصل کردند و در هوا تکان می‌دهند در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد. حرکتی که در پی کمپین «چهارشنبه‌های سفید» به راه افتاد و حالا به «دختران خیابان انقلاب»‌ یا «دختران انقلاب» موسوم شده است. این نام اشاره به ویدا موحد دارد، نخستین زنی که این حرکت را در خیابان انقلاب تهران انجام داد. یکی از این دختران، شیما بابایی است. ۲۴ مرداد ماه ۱۳۹۶، وقتی شیما بابایی سر کار بود، پلیس «امنیت اخلاقی» با منزل مادر او تماس گرفت و گفت شیما باید برای «پاره‌ای از توضیحات» به دفتر این نهاد مراجعه کند… ادامه مطلب »

خانم مهرانگیز کار، رفع و دفع حجاب شکستن سد ارتجاع است

زمانی که دخترانِ خیابانِ انقلاب هر روز بی‌حجاب و روسری بر بالایِ دستکی تکثیر می‌شوند، خانم مهرانگیز کار می‌گوید: «خواست برای بی‌حجابی را باید موکول بکنیم به وقتی که حکومت و قوانین دموکراتیک برقرار شود.» مثل همیشه کسانی که می‌بایست پیشقراول باشند، از پسِ مردم راه می‌روند. مبارزه برعلیه حجاب و مهمتر از همه روسری فقط مبارزه برای آزادیِ پوشش نیست. یک مبازره‌‍ی عمومی است بر شکستن سدِ ارتجاع. ارتجاعی که اخلاقِ خود را تحمیل می‌کند بر همگان. ادامه مطلب »

این جنبش قادر است به سازمان‌یابی از پایین به بالا دست پیدا کند

گفتگو با جعفر ابراهیمی، فعال صنفی معلمان:‌ جنبش دی‌ماه ۹۶ که به سرعت توده‌ای و فراگیر شد از عمق مطالبات سرکوب‌شده برخاست و چون بر پایه تضاد اصلی و مهم شکاف طبقاتی بروز پیدا کرد نمی‌توانست نسبت به سطوحی که این مناسبت‌های تبعیض‌آمیز را بازتولید می‌کنند بی‌توجه باشد به خاطر همین جهت‌گیری شعارها به سمت اعتراض به  ساختار سیاسی نظام حاکم سوق پیدا نمود… ادامه مطلب »

حقوق معلمان در خزانه گیر کرده است/معلمی بدون دستمزد

معلم فداکار قزوینیمعلمانی که در طرح خرید خدمات آموزشی هستند، ماه‌هاست بدون هیچ حقوقی سر کلاس درس حضور می‌یابند تا دانش‌آموزی به دلیل نبود معلم از تحصیل بازنماند اما خود بدون حقوق مانده‌اند. طرح خرید خدمات آموزشی چندسالی است که در مناطق محروم کشور اجرا می‌شود. مجری اجرای این طرح موسسات غیردولتی هستند. در این طرح، موسس با دریافت سرانه آموزشی دانش‌آموزان را که اکثرا در مناطق محروم تحصیل می‌کنند، تحت آموزش‌های رسمی دوره‌های تحصیلی قرار می‌دهد. ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی