امروز:   آذر ۱۹, ۱۳۹۸    
فيسبوک
آخرین نوشته ها

Archive for بهمن ۱۱ام, ۱۳۹۶

منیره برادران: نیروهای مخالف باید اشتراک‌ها را مبنای حرکت قرار دهند

monire-baradaranمی‌دانیم که بیکاری، این مهمترین موضوع اعتراض، در بین زنان گسترده‌تر است. ولی این موضوع با تحمیل نقش مادر و خانه‌دار به زنان پوشیده می ماند. حتی ممکن است زنان هم، حتی زنان تحصیل‌کرده، به این نقش تن دهند و آگاهی لازم را بر حق کار نداشته‌باشند. از طرف دیگر همین زنانی که “خانه‌دار” به حساب می‌آیند، نقش مهمی در کسب درآمد خانواده دارند از شغل‌های خانگی گرفته تا کارهای مختلف سیال بیرون از خانه. ولی در تصویر عمومی از جوانان بیکار، مردان بیکار برجسته می‌شوند. ./ ادامه مطلب »

بس کنید مجازات دادخواهان را!

img_47826جرم منصوره بهکیش دادخواهی است. او به همراه خانواده‌های دیگر خواستند و می‌خواهند بدانند عزیزان‌شان به چه اتهامی محاکمه و اعدام شدند؟ چرا فرصت دفاع به ‌آن‌ها داده نشد؟ چرا از داشتن حق وکیل و دیگر حقوق متهم محروم ماندند؟ آنها خواستار روشن شدن جنایت های دهه ی شصت و به ویژه تابستان ۶۷ هستند…/ ادامه مطلب »

گفته‌های ضد و نقیض مطهری درباره حجاب اجباری

گشت-ارشادمطهری در حالی حجاب در ایران را اجباری نمی‌داند که قوانین کشور برای برداشتن حجاب مجازات تعیین کرده و دادستان تهران هم گفته برداشتن حجاب تجاهر به گناه و جرم است. از طرفی همچنان گشت‌های ارشاد در بسیاری از شهرهای ایران زنان را به دلیل رعایت‌نکردن حجاب دستگیر می‌کنند. بر اساس اخبار منتشرشده حداقل دو نفر از زنان معترض به حجاب اجباری بازداشت شده‌اند که همین موضوع با گفته‌های مطهری در تناقض است../ ادامه مطلب »

تکثیر «دختران خیابان انقلاب» در دیگر شهرهای ایران

42384545_303اعتراض به «حجاب اجباری» محدود به تهران باقی نماند.زنان جوان ایرانی امروز در دیگر شهرهای کشور نیز شال یا روسری خود را بر سر چوب زدند و با ایستادن بر بلندی به «حجاب اجباری اعتراض کردند. تصاویر این زنان جوان (حتی زنان مسن ، که در فیلم همراه آمده است) از شهرهای تهران٬‌ ورامین٬ ساری٬ کرمان و مشهد بارها در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد. ./ ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی