امروز:   اسفند ۳, ۱۳۹۸    
فيسبوک
فوریه 2018
د س چ پ ج ش ی
« ژانویه   مارس »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  

Archive for بهمن ۱۴ام, ۱۳۹۶

جنبش زنان؛ جنبش رهایی بخش سیاسی یا محدوده‌ی مطالبات خاص زنان

arton13354جنبش زنان در ایران، به ویژه در دهه‌های اخیر عمدتا اصلاح طلب و نخبه گرا بوده و بخش رادیکال آن به واسطه‌ی نداشتن تریبون و برخوردار نبودن از حداقل حاشیه‌ی امنیتی، امکان گسترش و رشد چندانی نداشته و در مقابل زنان اصلاح‌طلب به علت امکان کار علنی و داشتن حاشیه‌ی امنیتی بیشتر و حمایت رسانه‌های مدافع سرمایه‌داری توانسته‌اند خود را نماینده‌ی جنبش زنان قلمداد کنند. اما، جنبش زنان چهره‌های رسانه‌ای شده‌ی چند زن مطرح نیست… / ادامه مطلب »

“در ناآرامی‌های دی‌ماه ۴۹۷۲ نفر بازداشت شده‌اند”

42117621_303یکی از نمایندگان بازدید‌کننده از بازداشتگاه اوین شمار بازداشتی‌های ناآرامی‌های اخیر را ۴۹۷۲ نفر اعلام کرد که ۴۳۸ نفر آنها هنوز آزاد نشده‌اند. رئیس سازمان زندان‌ها کوشیده است با ارائه آمار و طرح مشکلات بودجه‌ای و نیازهای سازمان زندان‌ها محتوا و ماموریت دیدار نمایندگان از اوین را منحرف کند. او می گوید “همه گفت‌وگوها با زندانیان در حضور مسئولان و همراهان انجام گرفت”. به عبارت دیگر زندانیان در شرایطی نبوده‌اند که به راحتی با نمایندگان مجلس صحبت کنند و از وضعیت واقعی که در جریان بازداشت‌ها و در زندان داشته‌اند به آنها گزارش دهند../ ادامه مطلب »

چونان مجسمه

en بنظر می‌رسد ناگهان با جامعه‌ای بسیار جوان و سرشار از سیلان مواجه شده است که قلمرو مطلق و سراسر بدن قدرت را به چالش کشیده است و نمی‌ترسد. این دختران در درون خانه‌های انقلابیون و در دل جامعه و فرهنگ انقلابی رشد کرده و بالیده‌اند. زیر گوش‌هایی که خود را به کری زده بودند و چشم‌هایی که نمی‌خواستند ببینند و سرهایی ظاهراً به زیر که جواب سر بالا می‌دادند. همان‌ها که نفهمیدند اگر تا دو دهه قبل ازدواج راهکار حل مشکلات زنان محسوب می‌شد امروز. اولین چیزی که در کوچ اختیاری و دستجمعی زنان کنار زده شده است ازدواج است…/ ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی