امروز:   اسفند ۳, ۱۳۹۸    
فيسبوک
فوریه 2018
د س چ پ ج ش ی
« ژانویه   مارس »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  

Archive for بهمن ۳۰ام, ۱۳۹۶

مرا بشنوید! مرا ببینید!

monire-baradaranآن صدا، صدای کارگران، که بیش از آنکه طنزآمیز باشد، خشمناک بود، واقعیت عریان را صراحت می‌داد…در حرکتهای روزها و هفته های گذشته، شاهد ابتکارهای شگفت‌انگیز بودیم که شاید بشود آنها را هنر خیابان یا نشان دادن اعتراض در اشکال هنری نامید و برای دیده شدن… زنی که با شهامتی بی‌نظیر بر روی یک بلندی رفته و حجاب  اجباری را به چالش ‌فرامی‌خواند…رقص زن در خیابان هم به اشکال اعتراضی هنری افزوده ‌شده‌… زندانیانی  که دیده نمی شوند و گمنام می‌مانند و در مورد این زندانی‌ها دست رژیم بازتر است ادامه مطلب »

فمینیست‌های مشروطه‌خواه، پایه‌گذاران جنبش زنان در ایران

Articles Tجنبش زنان در ایران چگونه شکل گرفت و چگونه توانست زنان را از کنج اندرونی‌ها به مدرسه و دانشگاه بفرستد؟ زنان ایرانی چطور حق رأی گرفتند، و چرا پس از پیروزی در تغییر دادن بخشی از قوانین نابرابر، همه‌ی دستاوردها را به یک‌باره از دست دادند؟ ادامه مطلب »

فروغ آزاد

frooghاز خصوصیات بارز فروغ میل به آزادی و رهایی است. او می‌خواهد خودش باشد، خود واقعى‌اش بی هیچ حجاب و سانسورى. در دوره‌اى پرچالش، او از خودش نمی‌گریزد و از به‌شعردرآوردن آنچه در دلش می‌گذرد، هیچ ابایى ندارد. درگیر بایدها و نبایدهاى غیرمنصفانۀ تعریف‌شده براى زن نمی‌شود ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی