امروز:   بهمن ۳۰, ۱۳۹۸    
فيسبوک
فوریه 2018
د س چ پ ج ش ی
« ژانویه   مارس »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  

Archive for اسفند ۵ام, ۱۳۹۶

افسردگی؛ بهترین راه درمان چیست؟

«شما مبتلا به افسردگی هستید.» اگر چنین جمله‌ای را بشنوید چه می‌کنید؟ برخی از افراد با شنیدن این جمله به سرعت همه چیز را انکار می‌کنند. برخی مایوس می‌شوند دست از چاره‌جویی بر می‌دارند و برخی به فکر چاره و خلاصی می‌افتند. چاره و خلاصی هم از نظر مبتلایان به افسردگی یک روی سیاه و یک روی سپید دارد. روی سیاه می‌گوید… ادامه مطلب »

چرا صدای زنان در اقتصاد کمتر شنیده می‌شود؟

زنان به‌طور تقریبی در اکثر سطوح آموزشی و حرفه‌ای در حوزه‌های اقتصادی در اقلیت هستند. احتمال پیشرفت مستمر زنان در مسیر حرفه‌ای خود بسیار کمتر از مردان است. نابرابری در سطوح پایینی و میانی، عدم توازن جنسیتی در سطوح ارشد مدیریتی را به دنبال دارد. به این موقعیت «نشت لوله‌ای» می‌گویند. نشست لوله‌ای استعاره‌ای است مبنی بر این‌که زنان از برخی حرفه‌ها و مشاغل ناپدید می‌شوند. هنگامی که دختران وارد جریان اصلی می‌شوند به دلایل مختلف که ریشه در نابرابری و تبعیض‌های جنسیتی دارد از این مسیر خارج می‌شوند (اصطلاحاً نشت می‌کنند) و مدیران و زنان حرفه‌ای کمی مجال حضور در خط پایان را پیدا می‌کنند. ادامه مطلب »

از گروه دانشجویی تا تاسیس خانه امن

گفتگو با زهرا افتخارزاده مدیرعامل و مسئول کمیته مددکاری اجتماعی موسسه آتنا؛ موسسه خیریه ارتقای کیفیت زندگی زنان آتنا موسسه‌ای غیردولتی و غیرانتفاعی است که در دی‌ماه ۹۳ در دو حوزه پیشگیری و مداخله در آسیب‌های اجتماعی با هدف توانمندسازی زنان و دختران، با مجوز رسمی سازمان بهزیستی شروع به فعالیت نموده است. این موسسه به‌تازگی موفق شده است مجوز اولین خانه امنِ خود را دریافت کند… ادامه مطلب »

«همه پرسی زنان*» اتریش برای ایجاد تغییر قوانین در جهت برابری حقوق زنان

Frauenvolksbegehrenاکنون وقتش است!
زنان مترقی اتریش ابتکار همه‌پرسی زنان* برای جمع‌آوری امضا و ارائه آن به مجلس جهت تغییر در قوانین برای تساوی حقوق زنان به راه انداخته‌اند. این آکسیون از ۱۲ فوریه تا ۱۳ مارس ۲۰۱۸ ادامه دارد و می‌توان با کارت شهروندی اتریش، آنلاین و یا در اداره شهرداری منطقه سکونت خود این همه پرسی را امضا کرد. اطلاعات بیشتر در  سایت https://frauenvolksbegehren.at
ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی