امروز:   اسفند ۶, ۱۳۹۸    
فيسبوک
مارس 2018
د س چ پ ج ش ی
« فوریه   آوریل »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Archive for اسفند ۱۹ام, ۱۳۹۶

روزهای سختی ،پیش روی زنان ایران است !

khadije1روز همبستگی زنان جهان ،علیه نابرابری و بی عدالتی گرامی باد

برای من هشت مارس ، روزی بس خجسته است ، چرا که در این روز ،همه ی سرخوردگی و یاس هایم را در این جهان بی رحم نابرابر، فراموش می کنم. هشت مارس به من  یادآوری می کند ، زنان برای رهایی از ستم های چندگانه ی طبقاتی، جنسیتی ، ملی و قومی متحد اند . یادآوری می کند که زنان ایرانی طی سال های طولانی و مستمر در راه برابری ، آزادی و عدالت اجتماعی، از پای ننشسته اند ادامه مطلب »

ازدواج زودهنگام کودکان؛ خانه‌ای روی آب

ezdevajkudakanوجود ۱۵ هزار بیوه زیر ۱۵ سال در کشور

چندی پیش نشستی با عنوان سمینار عوامل تسهیل کننده ازدواج زودهنگام کودکان(با محوریت صیغه محرمیت) در تهران و به همیت انجمن حمایت از حقوق کودکان کار برگزار شد. در این نشست یک روزه کامیل احمدی، مردم شناس و نویسنده کتاب‌های «به نام سنت» و «طنین سکوت» که به ترتیب در مورد ختنه زنان و ازدواج کودکان در ایران بود از پژوهش اخیر خود با عنوان «خانه‌ای بر روی آب» که تمرکز ویژه‌ای بر موضوع ازدواج موقت و صیغه محرمیت در ایران داراست، رونمایی کرد ادامه مطلب »

اجرای سرود برابری در متروی تهران

barabarie1

رفع حجاب اجباری

ویدئوهایی  از اجرای سرود برابری … جهان دیگری بسازیم از برابری به همدلی و خواهری … و از آزادی های فردی و رفع حجاب اجباری  گفتن توسط سه زن آزاده و شجاع ایران  در روز جهانی زن در متروی ایران در میان زنان و سپس از شکوه و تاریخچه ی روز هشت مارس و تبریک گفتن و اینکه زنان ایران بخاطر مبارزات پیوسته ی خود برای دستیابی به حقوق حقه ی برای برابری باید به خود ببالند..نان حتی از آزادی فردی برخوردار نیستند و مجبور به حجاب اجباری هستند ادامه مطلب »

مطالبات زنان؛ از رویا تا تحقق

1طی یکسال گذشته زنان در صدر بسیاری از اخبار قرار گرفتند و خود نیز بارها خبرساز شدند. همزمان با روز جهانی زن و روز مادر درایران، زنان و مطالباتشان به عنوان نیمی از جمعیت کشور باردیگر در معرض توجه قرار گرفته‌اند. اگرچه این مطالبات این روزها بیش از همیشه مطرح می شوند اما زنان در تمام طول سال با آنها دست و پنجه نرم می‌کند ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی