امروز:   اسفند ۶, ۱۳۹۸    
فيسبوک
مارس 2018
د س چ پ ج ش ی
« فوریه   آوریل »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Archive for اسفند ۲۱ام, ۱۳۹۶

به تکثیرم، به تکثیرم ـ تقدیم به پیشگاه «دختران خیابان انقلاب»

پیگیری وضعیت زنان بازداشت شده روز هشت مارس

farkhan8mars2018در جریان پیگیری های فراکسیون زنان ، معاون قضاییه قول داده که همه  بازداشت شدگان هشت مارس با قرار وثیقه  آزاد می شوند در حالی که طبق اظهارات خانواده های بازداشت شدگان هنوزقرارهای وثیقه پذیرفته نشده است. زنان و مردان بازداشت شده در تجمع اعتراضی هشت مارس به جرم خواستن جهانی برابر برای همگان در وضعیت نامطلوبی، زنان در زندان های قرچک و مردان در زندان فشافویه به سر می برند ادامه مطلب »

در نه به حجاب اجباری؛ نامه سرگشاده به مناسبت هشت مارس

زنان ایران بر سکوهای انقلابچندین تن از فعالان حقوق زن آلمان در یک اقدام مشترک اهتمام  به نوشتن یک نامه ی سرگشاده به زبان فارسی و  آلمانی به خانم موگرینی کرده اند برای جلب توجه ایشان در خصوص پشتبانی از حقوق زنان در مقابله با حجاب اجباری که جمهوری ولایت فقهی  نزدیک به ۴۰ سال  با زور، شکنجه، آزار ، زندان ، تحقیر و توهین به زنان ایران تحمیل کرده است.  این موضوع تلنگری هم به  خود ایشان است که به اشتباه با نام  احترام به «فرهنگ ایران » هنگام ورود به ایران در همراهی با این سیاست زور و خشونت  روسری کرده بود

ادامه مطلب »

حجاب اصلی زنان حجاب واژه هاست!

soheilavahdati94چرا حکومت جمهوری اسلامی اصرار به حجاب اجباری دارد؟ آیا واقعا زن باید از نگاه مرد محفوظ باشد؟ یعنی دیدن زن سربرهنه باعث تحریک جنسی مردان و رفتار جنسی تجاوزگرانه از سوی آنان می شود؟ مگر نه اینکه نیروهای انتظامی مسئول حفظ امنیت شهروندان هستند و زنان باید بتوانند در امنیت کامل رفت و آمد کنند، کار کنند و به زندگی شان برسند. چه اصراری که زنان هویت انسانی خود را پنهان کنند و تاحد امکان مانند اشیاء بیجان رفتار کنند ادامه مطلب »

متن کامل بازجویی از کودک رقصنده در برج میلاد!

zimg_001_1رقص چند دختر دبستانی در برج میلاد با حضور شهردار تهران، واکنش‌هایی را در پی داشته از جمله دستمایه طنزی خواندنی

بازجو: شهرت؟

دختربچه: پری جنگ نرم!

بازجو: سن؟

دختربچه: هفت سال و نیم

بازجو: از کجا رقص ترکی رو یاد گرفتی؟ ادامه مطلب »

خبرهای حوزه زنان در هفته گذشته

macholandkhaberآزادی به دست نمی‌آید مگر آن که برای همه باشد…بحث حجاب به ولایت پذیری کشانده شده… دادستان ایران خواستار تعقیب قضایی مسوولان برگزاری روز زن در برج میلاد شد…زنان ۴۵ در صد از جویندگان کار…میزان حضور زنان ایران  در مجلس  رتبه ۱۳۴ در جهان…وضعیت نگران کننده دراویش زن…ایران در میان کشورهای جهان با کمترین فرصت شغلی برای زنان …روزهای سختی پیش روی زنان ایران است! ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی