امروز:   اسفند ۶, ۱۳۹۸    
فيسبوک
مارس 2018
د س چ پ ج ش ی
« فوریه   آوریل »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Archive for فروردین ۵ام, ۱۳۹۷

به مناسبت ۲۹ مین سالگرد تیرباران شیر زن توده ای، رفیق فاطمه مدرسی + ویدئو

FATEMEMODARRESIزمستان سپری می‌شود، و درخت‌های حیاط زندان جوانه می‌زنند. شکنجه گر و دستیارش در اتاق شکنجه بیهوده درتلاش پایان دادن به داستان زن‌اند. زن قهرمانی نیست که نویسنده اش به دلخواه سرنوشت او را رقم زند. زن خود داستان خود را رقم میزند. او را به شکنجه‌گاه میبرند، و این بار از او می خوهند… چیزی بنویسد… پیشنهادشان ظاهرا رنگی خیرخواهانه دارد، اما زن از آن بوی شگردی زیرکانه می شنود که به قصد تهی کردن زن از معنای خودش پیش کشیده است…. از برون ساکت، اما از درون پرخروش… چند روز پس از سال نو، زن، فاطمه، سیمین، فردین، به جرم پافشاری بر باورهایش و اندیشه هایش به چوخه اعدام سپرده میشود. او تنها زن چپی بود که در سال ۱۳۶۸ گفته می شود با “حکم ویژه” خمینی در زندان اوین تیرباران و اعدام شد…../ ادامه مطلب »

هیچ کس در ایران به خاطر فکر و نظرش به زندان نمی‌رود

6رهبری مدعی می‌شود که “آزادی فکر، انتخاب و بیان در کشور هست.” طی این سال‌ها مجموعه‌ای از فعالان دانشجویی، روزنامه نگاران، هنرمندان و فعالان سیاسی مدنی فقط به خاطر نوشتن یک نامه، یک مطلب فیس بوکی، یک سخنرانی انتقادی و …راهی زندان شده‌اند. انفرادی‌های طولانی مدت را پشت سر گذاشته و سال‌های طولانی را در زندان سپری کرده‌اند ادامه مطلب »

موسیقی زنان؛ فریادی که صدایش به گوش نمی‌رسد

nاین توهین به زن است که صدایش فقط زینت و رنگی باشد کنار صدای مرد. این که دو تا خواننده باشند و قرار باشد صدای یکی شنیده نشود، گول زدن است. چرا باید بیاییم از این ترفند استفاده کنیم.در ایران صدای زن ممنوع است اما فضای مجازی پر است از خواننده های زن. چرا مسئله فقط در ایران تا این حد بغرنج است؟ آیا ما به مردهای خودمان اعتماد نداریم؟! آیا مردهای ما اینقدر ضعیف هستند که با شنیدن صدای زن برایشان مشکل اخلاقی بوجود می آید ادامه مطلب »

حقوق زنان عربستان را نظام پدرسالار حاکم مصادره کرده بود

VHگفت و گو با مینو مرتاضی فعال حوزه زنان
زن خاورمیانه، جنس دوم است؛ این نگاهی است که او را از اولویت‌های سیاستگذاری و سهم‌خواهی کنار می‌گذارد. ایران به عنوان کشوری درخاورمیانه هرچند با میزانی متفاوت، اما از این قائله مستثنی نیست. مطالبات زنان در پشت مصلحت اندیشی‌ها نادیده گرفته می‌شود ادامه مطلب »

شکایت علیه تهدید به قتل

masihbihejabمسیح علی نژاد مسوول کمپین ازادی های یواشکی و چهارشنبه های سفید یک هفته پیش توسط یک بسیجی تهدید به قتل شده است. از این رو وی  به شکل مدنی و اصولی آن برای واصل کردن شکایت نامه ی  خود و دادن وکالت به خانم نسرین ستوده به دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی بی حجاب وارد شد، متاسفانه بعلت بی حجابی مانع وی شدند در حالیکه بحق در زمان انتخابات حضور بی حجاب  مسئله ساز نبوده، در عین حال ایشان نقض آزادی فردی  زنان  را که  چند دهه سلب شده،  به چالش کشیده است ادامه مطلب »

سکوت و انفعال ما می‌تواند کشور را سوریه‌ای کند

tajzadeh_mohtashami201303روند اصلاح‌خواهی، چنان‌که مصطفی‌تاج‌زاده در این گفتگو می‌گوید وسیع‌تر از جریان بیست‌ساله‌ای است که «اصلاح‌طلبی» نام گرفته. تاج‌زاده در این گفتگو از این می‌گوید که هرگونه تحول‌خواهیِ ضدخشونت را می‌توان اصلاح‌خواهی نامید و از نسبت اصلاح‌طلبان با این قرائت از اصلاحات می‌گوید ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی