امروز:   بهمن ۶, ۱۳۹۸    
فيسبوک
آوریل 2018
د س چ پ ج ش ی
« مارس   مه »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Archive for فروردین ۲۵ام, ۱۳۹۷

آخرین وضعیت آتنا دائمی و گلرخ ایرایی

آتنا دائمی همراه با گلرخ ابراهیمی ایرایی، دیگر کنشگر مدنی، ۱۴ بهمن ماه سال گذشته در اعتراض به انتقال غیرقانونی و ضرب و شتم خود توسط ماموران زندان اوین دست به اعتصاب غذای اعتراضی زدند، خانم دائمی در تاریخ ۲۶ بهمن‌ماه ۹۶، در پی درخواست جمعی از مدافعان حقوق بشر، پس از گذشت ۱۳ روز به اعتصاب خود که ۶ روز از آن اعتصاب خشک بود پایان داد. خانم ایرایی نیز اعتصاب خشک خود را به اعتصاب غذا تغییر داد و در پی وخامت وضع جسمی در شصتمین روز از اعتصاب غذا به بیمارستانی در تهران منتقل شد. وی پس از گذشت بیش از ۷۰ روز همچنان در اعتصاب غذا به سر می‌برد ادامه مطلب »

خطر اعدام قریب الوقوع محمدرضا حدادی، کودک-مجرم محکوم به اعدام

محمدرضا حدادی متولد ۲۷ اسفند ۱۳۶۶ در زمان دستگیری ۱۵ سال داشته،کودک-مجرم محکوم به اعدام محبوس در زندان عادل‌آباد شیراز در خطر اعدام قرار دارد.وکیل محمدرضا حدادی، در خصوص آخرین وضعیت پرونده کودک-: “وضعیت روحی و روانی موکلم اصلا مناسب نیست و از طرفی با توجه به فشار خانواده اولیای دم بر اجرای حکم قصاص، محمدرضا زیر تیغ اعدام قرار دارد و این ترس و نگرانی وجود دارد که حکم ایشان اجرا شود” ادامه مطلب »

مبارزه‌ی ما برای برابری جنسیتی و عدالت هیچ مرزی نمی‌شناسد

درحالی‌که ایران تاریخی غنی از مبارزات دارد اما تاریخ سرکوب خشونت‌آمیز مبارزات نیز در آن کم نیست. اعتراضات ملی ژانویه ی ۲۰۱۸ (دی‌ماه ۹۶) که در آن مردم خواستار پاسخگویی دولت درباره‌ی مسائل مختلف، از جمله مسائل اقتصادی بودند، به دستگیری‌های بسیار و کشته شدن ۲۵ نفر طی خشونت‌های اعمال شده منجر شد ادامه مطلب »

افسانه‌ی نفرت پنهانی زنان از یکدیگر داستان درازی دارد

درحال‌حاضر پیام‌های فرهنگی روابط بین خود زنان چه هستند؟ از آخرین نتایج حاصل از رسانه‌ها و فرهنگ عامه می‌توان برداشت کرد که با این‌که زنان همدیگر را کتک نمی‌زنند، همیشه در حال انتقادکردن از همدیگر هستند. این ایده به‌هیچ‌عنوان چیز جدیدی نیست. به‌دلیل انزجار نهفته‌ای که در زنان نسبت به یکدیگر وجود دارد، رویدادهای جزئی به نفرت شدید می‌انجامند و به‌علت آسیب‌پذیری زنانه، این موقعیت‌ها به‌سرعت به اهانت و تعرض منجر می‌شوند…دغدغه‌ی جرم زنان علیه زنان، حواس‌ها را از مشکلات بزرگ‌تری که زنان با آن‌ها روبه‌رو هستند مثل خشونتی که از جانب مردان به آن‌ها روا داشته می‌شود پرت می‌کند ادامه مطلب »

سریال پایتخت: زنان و تبلیغ ایدئولوژی جنگ در سوریه

ازدواج کودکان تنها مساله سکسیستی در این سریال نیست. روابط نابرابر زن و مرد و تحت سلطه بودن زنان از تم‌های اصلی این سریال و نمونه‌های مشابه در تلویزیون ایران است. زنان در سریال‌های ایرانی، وابسته، نادان، تجمل پرست و مادی تصویر می‌شوند و زن خوب، زنی است که هرچه بیشتر وابسته به سنت و مذهب باشد. زنان در نسبت با مردان تعریف می‌شوند و مرد در جایگاه همسر، پدر و پسر و برادر، نسبت به زنان غیرت دارد. زن، ناموس است و حضور نظامی ایران با انگیزه دفاع از ناموس توجیه می‌شود ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی