امروز:   شهریور ۳, ۱۳۹۸    
فيسبوک
آخرین نوشته ها

Archive for اردیبهشت ۱۱ام, ۱۳۹۷

فیلم/ قرائت قطعنامه پنج تشکل مستقل کارگری در مراسم اول ماه

«ایران شواهد اعدام‌های دهه شصت را نابود می‌کند»

سی سال از کشتار دست‌جمعی زندانیان سیاسی در زندان‌های جمهوری اسلامی می‌گذرد. دو سازمان حقوق بشری “عفو بین‌الملل” و “عدالت برای ایران” بامداد دوشنبه (۳۰ آوریل/ ۱۰ اردیبهشت) در بیانیه‌ای به این مناسبت از تخریب گورهای دسته‌جمعی قربانیان “کشتار تابستان ۶۷” به شدت انتقاد کردند. این دو سازمان حقوق بشری می‌گویند حکومت ایران در فاصله سال‌های ۱۳۸۲ تا ۹۶ محل دفن هزاران زندانی اعدام شده در دهه شصت را از طریق جاده‌سازی، احداث گورستان‌های جدید و راه‌اندازی مکان‌های جمع‌آوری زباله تخریب کرده است…/ ادامه مطلب »

خجسته باد روز جهانی کارگر و روز معلم،

از کدام حوزه بحرانی بگوییم؟از وضعیت به شدت بحرانی اقتصادی؛ از اختلاف طبقاتی، از دستمزدهای زیر خط فقر، از پرداخت نشدن مزد کارگران برای ماه های متوالی، از اخراج و بیکاری روزافزون، از تعطیل شدن کارخانه ها، از فساد گسترده دستگاه های دولتی، از بی خانمان ها و گورخواب ها، از کودکان کار،‌ از خصوصی سازی مدرسه‌ها و دانشگاه‌ها و بیمارستان ها و مراکز درمانی، از تورم افسار گسیخته و گرانی کمرشکن، از تخریب محیط زیست و خشک شدن رودخانه ها، از آلودگی هوا، از رشد قارچ گونه سرطان و سکته و تصادف و خودکشی، …./ ادامه مطلب »

همیشه تعدیل ها با زنان آغاز می شود

هر برامد مشترکی بین جنبش های اجتماعی از نظر من می تواند اقدامی راهگشا باشد در هر زمینه ای. در مورد جنبش زنان و کارگری هم همین گونه است، گفتگو و تعامل و داشتن استراتژی مشخص بین فعالان زنان و کارگری هم ضروری است و هم می تواند روزنه هایی را برای بهبود وضعیت زنان کارگر و به طور کلی کارگران ایجاد کند … ادامه مطلب »

تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی

ظهر روز یکشنبه، ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ جمعی از دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی در اعتراض به برخوردهایی که با دانشجویان پس از حوادث دی ماه ۹۶ شده است، در صحن دانشگاه تجمع کردند و به این برخوردها واکنش نشان دادند. دانشجویان تجمع کننده با شعارهایی مانند «نه به پولی‌سازی»، «دانشگاه علامه، بنگاه اقتصاده»، «جریمه‌ی زورکی، دانشگاه پولکی» به رویکرد دولت و دستگاه‌های اجرایی در «خصوصی‌سازی دانشگاه» اعتراض کردند. ادامه مطلب »

«دختران خیابان انقلاب» در مجله آلمانی «اِما»

«اِما» در شماره‌ی ماه آوریل ۲۰۱۸، گزارش ویژه‌ای با عنوان «ایران‌ـ مبارزه‌ی ما علیه روسری» تهیه کرده باشد. این مجموعه، به مناسبت اعتراض‌های پی‌ در ‌پی «دختران خیابان انقلاب» که از روز ۲۷ دسامبر ۲۰۱۷ شکل گرفته، تنظیم شده است.  این مجموعه‌ی همه‌جانبه با کمک زنان ایرانی در تبعید فراهم آمده است. مطالب این گزارش ویژه را علاوه بر گفته‌ها و نوشته‌های نُه تن از «دختران خیابان انقلاب» که در تهران و کرج زندگی و فعالیت دارند، مصاحبه‌ای با نسرین ستوده، وکیل و عضو کانون مدافعان حقوق بشر ایران تشکیل می‌دهد ادامه مطلب »

جستجو
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
آرشیو مطالب قدیمی